этот материал доступен на русском

Кожен політик в Україні має розуміти, що проблема трудової міграції потребує вирішення - експерт

12:50, 15 квітня 2019
Різне
402 0
Ілюстрація REUTERS

У коментарі для 112.ua він заявив, що вважає трудову міграцію лакмусом, який показує здобутки і провали влади.

Сергій Гайдай переконаний, що будь-який політик повинен розуміти, що проблема трудової міграції в країні є і вона потребує вирішення: "Міграція – це дуже хороший лакмус, який показує рівень не тільки життя в країні, але і комфортності. І те, що стільки людей не хочуть жити в країні та виїжджають з неї, свідчить про повний провал і відсутність досягнень за останні роки".

За словами експерта, політики обійшли проблему під час президентської кампанії.

"Петро Порошенко про майбутнє взагалі нічого не говорив. Його виборча кампанія була побудована тільки на наявних досягненнях і на залякуванні виборців: мовляв, якщо не я, то взагалі все буде погано", - зазначив Гайдай. За його словами, теми трудової міграції побіжно торкалися Юлія Тимошенко, Олександр Шевченко та Юрій Бойко. Втім, ніхто з кандидатів не запропонував реальних програм щодо повернення в Україну трудових мігрантів.

При цьому зрозуміти, наскільки все запущене, досить складно. Українська влада вже багато років робить все, щоб тільки не проводити перепис населення, а його результати можуть бути приголомшливими, вважає Сергій Гайдай: "якби перепис відбувся, став би ясний масштаб втрат людського капіталу. Могло б з'ясуватися, що нас в Україні вже не 42 млн і навіть не 38 млн людей".

Результатом масового виїзду українців з країни став гострий дефіцит робочих рук, особливо в тих професіях, в яких працюють затребувані за кордоном фахівці.

Детальніше читайте у статті "Незручна тема: Чому кандидати в президенти обійшли увагою трудову міграцію" на 112.ua.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter