Ілюстрація REUTERS

Податкові інспекції різних рівнів виставили українським металургійним підприємствам фінансові претензії у розмірі до 10 млрд грн щодо так званих "нікчемних" угод на купівлю металобрухту, повідомив президент об'єднання підприємств "Укрметалургпром Олександр Каленков.

"Ми (меткомпанії) зацікавлені, щоб весь ланцюжок руху брухту - від моменту його утворення у гаражах до метпідприємств - був прозорим. Вже зараз податкові інспекції, користуючись розбіжностями у законодавстві, приходять на метпідприємства і виставляють податкові претензії, загальна сума яких досягла 10 млрд грн по галузі", - сказав голова об'єднання у ході "круглого столу" на тему "Детінізація ринку металургійної сировини та операцій з металобрухтом" минулої п'ятниці.

Читайте такожЗаконопроект 1210 ставити під загрозу всі металургійні підприємства України - Каленков

Відео дня

За його словами, така ситуація виникає тому, що на початку всього ланцюжка поставок брухту були так звані "нікчемні" угоди. "Це створює величезні проблеми для металургійного бізнесу, який прозорий та зрозумілий для контролювальних органів", - зазначив Каленков.

Як повідомив у ході заходу заступник голови парламентського комітету з економічного розвитку, один з авторів законопроекту про детінізацію ринку металобрухту, Дмитро Кисилевський, така ситуація з податковими претензіями до метпідприємств повторюється з року в рік, і металурги змушені судитися з податківцями і, як правило, виграють ці спори.

"Податкова приходить на метпідприємство і каже, що виплавлений метал зроблений "з повітря". Мовляв, металобрухт не був закуплений, замість цього була здійснена нікчемна угода, тому податкова виставляє штраф. І всі знають, що проблема не в метпідприємстві, а в початку ланцюжка поставок, де ринок працює в тіні. Податкова при певних зусиллях може побачити непрозору ланку ланцюга, але з радістю приходить до кінцевого споживача, а не в гаражі", - зазначив він.

При цьому представники металургійного бізнесу виступили з ідеєю про те, що кінцеві споживачі брухту – металурги - не повинні нести відповідальність за "тіньові" операції в гаражах.

Голова правління брухтопереробного підприємства "Інтерпайп Втормет" Валентин Макаренко заявив, що "нікчеми" вже стають наріжною проблемою всього металургійного бізнесу України.

"Це дуже болісна проблема, яка зачіпає всіх металургів України", - підтвердив генеральний директор "Метінвест-Ресурс"Дмитро Клопотовский.

Як повідомлялося, законопроект №2426 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо детінізації ринку металургійної сировини та операцій з металобрухтом)" зареєстрований у парламенті 12 листопада 2019 року і прийнятий у першому читанні. Разом з Кисилевським співавторами документа стали 22 народні депутати. Його розробкою займалася робоча група, до якої увійшли представники брухтозаготівельників, металургів та Мінекономіки.