
Штучний інтелект називають саме тим винаходом, який спричинить перехід людства до нової технологічної епохи. І в процесі цього багато людей втратять роботу, оскільки їхні обов’язки зможуть виконувати нейромережі. Однак деяких працівників штучний інтелект замінити точно не зможе, принаймні у найближчі кілька десятків років. Про це пише Think Stewartville.
Зокрема штучний інтелект не зможе замінити технічний персонал в індустрії монтажу систем опалення, вентиляції та кондиціонування повітря. Останніми роками ця галузь зростає швидкими темпами в усьому світі – частково через зміни клімату, частково через появу усе більш досконалих і доступних технічних рішень для клімат-контролю в приміщеннях.
Немає ознак того, що штучний інтелект найближчим часом буде здатен замінити монтажників, які встановлюють кондиціонери, вентиляційні системи та системи опалення в приватних будинках та в комерційних будівлях. Це робота, яка не може бути автоматизована за сучасного рівня технологій, бо виконується на об'єкті клієнта, а не в одному контрольовонаму виробничому цеху. Також цю роботу неможливо виконати у віртуальному просторі, бо вона потребує фізичної присутності фахівця на об’єкті замовника. Нейромережа може дати чіткий алгоритм того, що треба робити для виконання замовлення, але самостійно змонтувати котел чи кондиціонер вона поки що не може.
Крім захищеності від експансії ШІ та зростаючого попиту на фахівців цей вид зайнятості виділяється ще й тим, що для опанування професії не потрібно витрачати роки на здобуття університетського диплому. Залежно від конкретної посади, зазвичай достатньо коротких кількамісячних курсів, або навіть навчання в процесі роботи під керівництвом досвідченого колеги.
Для декого ця професія може бути привабливою ще й через те, що робочі обов’язки не є одноманітними та нудними. Фактично кожне замовлення є по-своєму унікальним і потребує індивідуального підходу до виконання. Тож професійне вигорання через одноманітність робочих завдань таким фахівцям теж не загрожує.
Що ж стосується оплати праці, то монтажники систем клімат-контролю заробляють непогані гроші - конкретні суми залежать від країни чи навіть міста, але завжди це вище середнього рівня.
Ринок праці і штучний інтелект
Як писав УНІАН, Білл Гейтс вважає, що незабаром штучний інтелект досягне такого рівня розвитку, що зможе замінити більшість лікарів та вчителів – фахівців, які завжди в дефіциті.
Між тим через розвиток нейромереж вже почалися масові звільнення програмістів. Більшість з них зайняті написання простого коду, але тепер цю роботу взяв на себе штучний інтелект.