Укрексімбанк у Верховному суді домігся скасування неправомірних рішень у спорі з продажу видавництва "Бліц-Інформ" / фото УНІАН

Верховний суд частково визнав вимоги Укрексімбанку та задовольнив касаційні скарги державного банку як головного кредитора, а також двох інших компаній-позивачів у справі 910/2592/19 про визнання недійсними результатів аукціону з продажу майна ПрАТ "Бліц-Інформ". Рішення попередніх інстанцій скасовано і справу спрямовано на новий розгляд до суду першої інстанції.

Загальна заборгованість видавництва "Бліц-Інформ" перед Укрексімбанком становила 1,7 млрд грн із заставою у вигляді великого пулу нерухомості, земельних ділянок та поліграфічного обладнання. При цьому в межах справи про банкрутство у листопаді 2019 р. все майно поліграфічного підприємства було продано лише за 49,59 млн грн при стартовій ціні майже в 500 мільйонів.

Оскільки умови торгів не були узгоджені Укрексімбанком, він звернувся до суду з вимогою визнання їх результатів недійсними. Окрім цього, двох учасників було не допущено до участі в торгах, що надало можливість компанії Палп Міл Прінт придбати заставне майно банку з численними порушеннями процедур та на неконкурентних засадах.

"Банк добився скасування неправомірних рішень у судовій суперечці навколо продажу високоліквідного заставного майна за заниженою ціною. Очікуємо, що під час подальших судових розглядів будуть належним чином досліджені всі обставини справи і прийняті законні та обґрунтовані рішення. Принципова позиція банку – максимально повне погашення заборгованості на користь держави як єдиного акціонера", – зазначив член Правління Укрексімбанку Дмитро Каплюк.