этот материал доступен на русском

На півночі Криму Росія «глушить» українське радіо - правозахисники

08:53, 13 вересня 2019
Зв'язок
567 0
Правозахисники заявляють, що на півночі Криму Росія «глушить» українське радіо / фото pixabay / smorazanm

Про це йдеться у вересневому моніторингу Кримської правозахисної групи (КПГ).

«Представники КПГ за допомогою автомагнітол провели моніторинг поширення радіосигналу українських FM-радіостанцій у 19 населених пунктах північного Криму: містах Армянськ, Красноперекопськ, Джанкой і населених пунктах, розташованих уздовж основних автодоріг — Ішунь, Зелена Нива, Вишнівка, Красноармійське, Істочне, Новоолександрівка, Мартинівка, Солоне Озеро, Завіт-Ленінський, Єрмакове, Придорожнє, Передмістне, Зарічне, Овочеве, Лобанове, Воїнка», — йдеться в повідомленні правозахисників.

Читайте також"Укртелеком" відключить дротове радіо в Дніпрі

У населених пунктах Ішунь, Воїнка, Завіт-Ленінський, Червоноармійське чути тільки по одній українській радіостанції. У Вишнівці, Новоолександрівці, Істочному і Зеленій Ниві — по 2 станції, а в Передмостному — 6 українських радіостанцій.

Радіо «Культура», «Крим.Реаліі», «Промінь» і «Армія FM» чутно в 3 населених пунктах, радіо «Херсон FM» — в 4, «Українське радіо», «Люкс FM», «Радіо НВ» — в 2 з 19 досліджених. В 1 населеному пункті чути сигнал радіо «Нова Каховка».

Біля КПВВ «Чонгар» на окупованій території Криму можна почути пʼять українських станцій — «Українське радіо», радіо «Промінь», «Армія FM», «Крим.Реаліі» і «Херсон FM». На частотах «Радіо НВ» і «Перець FM» чутно російське радіо «Море».

Біля КПВВ «Чаплинка» на окупованій території чути сигнал чотирьох українських станцій — радіо «Культура», «Люкс ФМ» «Крим.Реаліі», «Армія FM», «Промінь». При цьому російське радіо «Супутник» віщає замість «Українського радіо». На трьох частотах мовить радіо «Море»: замість «Радіо НВ» і «Перець FM», а також на частоті 90,8 МГц. На частоті радіо «Промінь» віщають російські «Вести ФМ». Хвилю «Херсон FM» заглушає російське радіо «Ватан СЕДАСЕН».

У десяти населених пунктах (Мартинівка, Солоне озеро, Ермаково, Придорожнє, Зарічне, Джанкой, Овочеве, Лобанове, Красноперекопськ, Армянськ) на українських радіочастотах чутні тільки російські FM-станції.

«Таким чином, російська влада блокує українське FM-радіомовлення на півострові, незаконно захопивши українські радіочастоти і практично позбавивши громадян України доступу до інформації незалежних українських радіостанцій. При цьому влада РФ повністю ігнорує той факт, що глушіння радіосигналів засуджене Міжнародною конвенцією електрозвʼязку в 1947 році і Генеральною Асамблеєю ООН в 1950 році», — заявляють у Кримській правозахисній групі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter