этот материал доступен на русском

Російський банк в Україні стягнув з «Укрзалізниці» $13 мільйонів боргу за отриманим при Януковичі кредитом

18:24, 27 грудня 2018
Транспорт
312 0
Ілюстрація REUTERS

«Промінвестбанк», що належить російському "Внєшекономбанку", головою наглядової ради якого є прем'єр-міністр Дмитро Медведєв, домігся у Господарському суді Києва рішення, згідно з яким «Укрзалізниця» повинна сплатити 12,85 млн дол. заборгованості за кредитним договором і близько 54 млн грн пені та відсотків за кредитом, який був наданий «УЗ» ще у часи правління Віктора Януковича у 2011 році.

Читайте такожФонд гарантування почав ліквідацію "ВТБ Банку"

Про це йдеться в рішенні суду, опублікованому 26 грудня на сайті виконавчої служби.

Відзначається, що позовні вимоги «Промінвестбанку» обґрунтовані неналежним виконанням «Укрзалізницею» зобов'язань за кредитним договором про відкриття кредитної лінії від 29 грудня 2011 року.

«Згідно з умовами договору, банк зобов'язався надати «Укрзалізниці» кредит шляхом відкриття відновлювальної кредитної лінії у сумі, яка не може перевищувати 12,5 млн доларів. При цьому передбачено, що відсотки за користування кредитом нараховуються банком на суму фактичного щоденного залишку заборгованості за отриманими коштами та сплачуються, виходячи з встановленої банком процентної ставки в розмірі 11% річних», - йдеться в повідомленні.

За даними суду, остаточне повернення всіх отриманих в межах кредитної лінії сум кредиту повинне було відбутися 22 грудня 2014 року.

Однак у зв'язку з неналежним виконанням зобов'язань щодо погашення кредиту та сплати відсотків за кредитним договором у «Укрзалізниці» станом на 7 листопада 2017 року постала перед банком заборгованість за кредитом у розмірі 12,5 млн дол., а також заборгованість за відсотками.

Також суд відмовив у задоволенні зустрічного позову акціонерного товариства "Українська залізниця" до «Промінвестбанку» про визнання зобов'язання припиненим.

Відзначається, що на це рішення суду може бути подана апеляційна скарга протягом двадцяти днів з дня його проголошення.

Як повідомляв УНІАН, раніше Господарський суд Донецької області частково задовольнив позов «ВТБ Банку», постановивши стягнути 933 млн грн заборгованості за кількома кредитними договорами від 2013 року з регіональної філії публічної акціонерної компанії "Укрзалізниця" - «Донецької залізниці», майно якої розташоване в зоні операції Об'єднаних сил, незважаючи на закон про мораторій на стягнення коштів за борги «Донецької залізниці».

«Укрзалізниця» в 2019 році планує залучити запозичення на суму 40 млрд грн, при цьому повернути 39,2 млрд грн.

Довідка УНІАН. ПАТ «Промінвестбанк - акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк, створений у серпні 1992 року. Власником більшості акцій є державна корпорація Російської Федерації «Банк розвитку і зовнішньоекономічної діяльності (Внєшекономбанк). Головою наглядової ради «Внєшекономбанка» є голова уряду Росії - Дмитро Медведєв.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter