Літак Boeing 777X / REUTERS

Літак Boeing 777X у суботу, 25 січня, злетів у аеропорту "Пейн-Філд" у місті Еверетт поблизу Сіетла і розпочав свій перший тестовий політ.

Він триватиме від трьох до п'яти годин. До цього перший політ далекомагістрального лайнера двічі відкладали через погодні умови. Про це повідомляє DW.

Новий Boeing 777X стане найбільшим у світі двомоторним широкофюзеляжним літаком. Всього буде дві версії нової моделі повітряного судна - 777-8 і 777-9. Літаки версії 777-8 зможуть перевозити 365 пасажирів та матимуть дальність польоту понад 16 тисяч кілометрів, а літаки 777-9 - 414 пасажирів та дальність польоту близько 14 тисяч кілометрів.

Читайте такожBoeing офіційно зупинив виробництво моделі 737 Max

Ця модель американського Boeing буде конкурувати з раніше представленим літаком європейської компанії Airbus A350-1000, який може перевозити до 366 пасажирів.

Планувалося, що літак цієї моделі вперше злетить у повітря ще в середині 2019 року, однак через проблеми з двигунами плани довелося змінити. Також довелося зсунути в часі і постачання лайнера авіаперевізникам, яке мали розпочати в середині цього року. Очікують, що перші літаки надійдуть замовникам на початку наступного року. Boeing має замовлення на постачання близько 340 літаків моделі 777X. Серед замовників - Emirates, Lufthansa, Cathay Pacific, Singapore Airlines та Qatar Airways.

Останнім часом компанія Boeing переживає скрутні часи через дві авіакатастрофи літаків моделі 737 MAX в Індонезії та Ефіопії. Внаслідок аварій загинули 346 осіб. Після цих авіакатастроф експлуатацію цих літаків минулого року призупинили до усунення недоліків у програмному забезпеченні.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram