Супрун розповіла, чим для жінок небезпечні високі підбори / фото УНІАН

Багато людей вважають, що високі підбори — це важливий атрибут жіночності та краси. Ви можете носити їх, якщо вам комфортно фізично та психологічно, а взуття при цьому має хороший супінатор та не тисне.

Та тривале носіння взуття на високих підборах може зашкодити здоров’ю ніг і спини, тож чергуйте красиве зі зручним, радить на своїй сторінці у Facebook в.о. глави МОЗ Уляна Супрун.

Що ж не так з високими підборами? 

1. Дослідження пов’язують носіння високих підборів з підвищеним ризиком виникнення наростів, мозолів, болю в м’язах та ризиком травмуватися.Водночас, високі підбори підвищують впевненість у собі. 

Відео дня

2. Високі підбори можуть змінювати механіку ходи. Якщо носити їх постійно, це призводить до збільшення жорсткості ахілового сухожилля та скорочення литкових м’язів. 

3. Хоча, як не дивно, дослідники вказують, що носіння високих підборів може зміцнити м’язи гомілок спочатку — протягом 1-3 років. 

Читайте такожНіміють руки або ноги: чи небезпечно це і що робити

4. Носіння високих підборів може погано вплинути на коліна, збільшується ризик появи дегенеративних змін в суглобах та появи остеоартрозу. 

5. На високих підборах значно збільшується тиск на стопи. Що вищі підбори, то сильніший тиск. До прикладу, носіння підборів висотою в 7,5 см підвищує тиск на передню частину стопи на 76%. 

6. Високі підбори збільшують ризики появи вальгусної деформації стопи — коли кістка великого пальця стопи виходить із суглоба, а пальці з’єднуються. До факторів ризику, які можуть сприяти появі “кісточки”, входить також носіння надто вузького взуття, ревматоїдний артрит та спадковість. 

7. Високі підбори можуть сприяти виникненню болю в спині. 

Як зменшити ризики від носіння високих підборів: 

1. Регулярно виконуйте вправи для зміцнення м’язів стопи та розтягування литкових м’язів.  

2. Обирайте просторе взуття, а не вузькі моделі. Занадто вузьке може спричинити вростання нігтів. Щоб цього уникнути, під час вибору взуття варто мати з собою вирізану картонку, яка повторює форму вашої ступні. Якщо вона не влазить у взуття — таке взуття краще не брати. 

3. Пам'ятайте, що чим  більша вага, то більша сила діє на ступні, а саме на пальці. Саме тому вагітним жінкам на пізньому терміні радять утриматися від носіння підборів — це може деформувати ступню. 

4. Якщо ви схильні до набряків, то вузьке взуття рано чи пізно почне перетискати судини,  і може натерти ногу до крові. 

5. Носіть змінне взуття. Незручне взуття зменшує бажання виходити на прогулянки. А нам слід щодня ходити пішки у швидкому темпі, аби уникнути гіподинамії, варикозу та навіть зменшити ризик деменції. Тут стане в пригоді змінне взуття  підбори для роботи, кросівки для міста.