Бажання жінки залежить від декількох факторів \ фото: ua.depositphotos.com

Всі знають, що "секс повинен бути регулярним" і "повинен бути". Жінка, у якої постійно болить голова, сприймається суспільством, як несексуальна або несправна. Але насправді секс - це не так просто, як нам здається.  

Читайте такожПсихотерапевт Ольга Хайдукова розповіла, чим загрожує відсутність сексуПро те, як часто займатися сексом, чому іноді у жінки немає сексуального бажання і як відсутність сексу впливає на гормональний фон, розповів лікар акушер-гінеколог Юлія Ніжинська, передає ТСН.

Секс - це "мотиваційно-заохочувальна система", а не життєво важлива потреба, як втамування голоду або спраги. Але необхідно враховувати контекст - одна жінка не хоче сексу і не має його, друга хоче, але не має. У першому випадку відсутність сексу - це просто відсутність сексу, у другому – стресова ситуація, яка може привести до депресивного стану ("моє тіло відкидають").

Регулярність сексу залежить від умовно фізіологічної норми кожної людини або сексуальних партнерів. Загальноприйнятої норми не існує. Для однієї жінки регулярний секс - два сексуальних контакти в день, а для іншої – два на місяць. Сексуальну активність визначає емоційно-фізіологічна потреба людини в сексі.

Чому одні жінки сексуально активні, а інші сексуально пасивні? Точної відповіді немає. Бажання залежить від декількох факторів, серед них:

  • ставлення жінки до свого тіла - "я товста і негарна"/ "я приваблива і красива";
  • ставлення жінки до сексу - "секс існує не для задоволення, а для продовження роду"/ "секс існує для мого задоволення, а не тільки для продовження роду";
  • ставлення жінки до культурних і соціальних кліше - "один сексуальний партнер за все життя - це добре, а п'ять-погано", "Мастурбація - зло", "жінка існує для того, щоб чоловік відчував задоволення";
  • рівень довіри до сексуального партнера;
  • присутність в житті жінки стресу або хронічних хвороб;
  • гормональний дисбаланс.

Існує таке поняття, як нонконкордантність – фізіологічна реакція організму не збігається з реакцією мозку. Наприклад, жінка не хоче займатися сексом, але під час примусового сексу організм відчуває оргазм. Справа в тому, що оргазм фізіологічний – це мимовільне і неконтрольоване скорочення м'язів при стимуляції. Жінка може випробувати його під час заняття йогою, уві сні і навіть при пологах. Але завжди від цього їй буде комфортно і приємно.

Головна ерогенна зона жінки - мозок, який оцінює те, що відбувається: "мені приємно", "мені боляче", "це дивно", "мене це не цікавить". При стресі, коли він зайнятий вирішенням актуальних проблем, запит на секс швидше за все буде відхилений. Сюди ж відносимо культурні установки по відношенню до жіночої сексуальності, сприйняття жінкою свого тіла і сексу. Якщо вона не любить своє тіло, не довіряє партнеру або вважає секс брудним, то не буде прагнути ним займатися. Якісним є секс, при якому фізичне задоволення поєднується з емоційним.

Секс підвищує рівень окситоцину і тестостерону в крові. Окситоцин знижує рівень тривожності, тестостерон-пригнічує гормон стресу адреналін. Якщо відсутність сексу призводить до стресу, в організмі підвищуються показники пролактину і кортизолу. При сексуальному утриманні протягом трьох і більше місяців це може привести до порушення вироблення статевих гормонів. А потім - до порушення менструального циклу і пригнічення сексуального потягу.

Секс - це один з видів фізичної активності. Він, як і заняття спортом, покращує роботу серцево-судинної системи і знижує рівень стресу. За умови, якщо секс приносить емоційне задоволення і закінчується оргазмом частіше, ніж ним не закінчується. У жінок, які оцінюють своє сексуальне життя, як емоційно позитивне, знижується ризик виникнення неконтрольованої гіпертонії.

Також секс зближує партнерів - між ними встановлюється емоційно-тілесний зв'язок. Більшості жінок легше отримати від сексу задоволення, якщо вони довіряють партнеру. Секс заради сексу користь організму не приносить. Рівень окситоцину в крові підвищується через хвилину після настання оргазму. Навіть якщо секс не закінчився оргазмом, жінці важливо отримувати від процесу задоволення.

У різні періоди життя сексуальний потяг може підвищуватися і знижуватися. Закоханість його підвищує, побутові подружні сварки і звикання знижують. Деякі люди не відчувають сексуального потягу ніколи - це асексуали. Але якщо раніше ви відчували сексуальний потяг, і він раптом зник, зверніться до лікаря. Або хоча б спробуйте змінити контекст - делегуйте чоловіку частину своїх обов'язків, висипайтеся, експериментуйте, розповідайте партнеру про свої бажання і переваги. Секс - це складніше, ніж здається, але не так складно, щоб у вашому житті його не було.

Новини по темі

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram