Найнебезпечніші для людини бактерії стали стійкими до всіх антибіотиків - експерти

17:01, 30 січня 2018
Зарубіжні новини
1305 0
REUTERS

Читайте такожЕксперти ООН стурбовані величезними концентраціями антибіотиків у природі

Стійкість до антибіотиків спостерігається у півмільйона людей в 22 країнах – причому як у бідних, так і багатих. Про це повідомили експерти Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ). Відповідні дані були отримані Глобальною системою епіднагляду за стійкістю до протимікробних препаратів.

Серед бактерій, що виробили резистентність до антибіотиків, - кишкова паличка, сальмонела, а також золотистий стафілокок та інші збудники пневмонії, менінгіту та ще ряду небезпечних захворювань.

«Доповідь підтверджує, що проблема стійкості до антибіотиків дуже серйозна, - сказав представник ВООЗ Марк Спренгер. – Деякі з найпоширеніших та найнебезпечніших – інфекції стали стійкими до ліків. І що викликає особливу стурбованість, патогени не знають національних кордонів. Саме тому ВООЗ закликає всі країни ввести надійну систему відстеження резистентності, дані з якої будуть надходити в глобальну систему».

Читайте також80 % антибіотиків у світі використовується в тваринництві. - ВООЗ

На сьогоднішній день лише 52 країни використовують Глобальну систему епіднагляду за стійкістю до протимікробних препаратів. Система відстежує резистентність збудників найбільш небезпечних захворювань, за винятком туберкульозу. 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter