Вчені виявили користь молока для мозку \ фото pixabay.com

За даними дослідження, проведеного в США, одним з найкорисніших продуктів для мозку є молоко - завдяки молочним вуглеводам поліпшується його функціонування.

Читайте такожНазвано важливу причину пити молоко на ніч

Про знахідку вчених пише журнал Current Developments in Nutrition, передає medikforum. Зокрема, молоко при відсутності непереносимості лактози може бути ідеальним продуктом для підтримки мозку в хорошому стані. Нове дослідження Медичного центру Університету Канзасу виявило його позитивний ефект на когнітивну діяльність.

У цьому проекті учасники, 44 дорослі людини, пили яблучний сік, молоко і воду. Вода служила контрольною змінною, а два інших напої - джерелом вуглеводів. Вчені встановили, що молоко допомагає людям краще справлятися з тестами, які вимагають розумового напруження.

Дослідження виявило, що більш високе споживання молочних продуктів пов'язане з ростом концентрації в мозку антиоксиданту глутатіону, використовуваного для боротьби з окислювальним стресом.

«У людей, що вживали три порції молочних продуктів в день, рівень антиоксидантів був приблизно на 30% вищий, ніж у тих, хто вживав менше половини порції», - повідомляється в публікації.

На питання, як споживання молочних продуктів може привести до збільшення глутатіону в мозку, дослідники відповідають, що це може бути пов'язано з амінокислотою цистеїном, якою насичені молочні продукти. Цистеїн грає важливу роль у виробництві глутатіону. Крім того, «молочка» насичена кальцієм і рибофлавіном - ці речовини теж підтримують його високий рівень.

З огляду на ці результати, вживання достатньої кількості молочних продуктів слід вважати дуже важливим для збереження здоров'я мозку, резюмують наукові фахівці. «Вживаючи молоко, ви краще задовольняєте потреби мозку в поживних речовинах », - констатують вони.

Тепер вчені хочуть визначити ідеальний для вживання молока час, щоб зробити його позитивний вплив на когнітивне здоров'я максимально сильним.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram