Люди, які захворіли на COVID-19 без симптомів після щеплення, не заражають інших / фото REUTERS

Випадки зараження коронавірусом без будь-яких симптомів в чотири рази рідше трапляються серед медичних працівників, які отримали хоча б одну дозу вакцини, ніж серед їхніх невакцинованих колег.

Як пише Nature, Майкл Вікіс з Кембриджського університету разом з колегами проаналізував результати майже 8,9 тисяч тестів на COVID-19. Ці тести були проведені серед медиків Великої Британії, у яких не було жодних симптомів зараження коронавірусом. Дослідження показало, що рівень заражень серед учасників, які здали тести через 12 днів після отримання однієї дози вакцини від Pfizer/BioNTech, становив лише 0,2%. Натомість цей показник серед їхніх невакцинованих колег сягав 0,8%.

Читайте такожУкраїна може вакцинувати від коронавірусу близько 5-7 мільйонів людей на місяць - МОЗТакож вчені зауважили, що в тілі вакцинованих медиків, у яких все ж з'являлися ознаки зараження SARS-CoV-2, кількість часточок вірусу в тілі було значно меншою, ніж у невакцинованих учасників дослідження.

Видання пише, що дані дослідження ще проходять перевірку. Однак, якщо вони підтвердяться, це буде означати, що навіть та невелика кількість вакцинованих медиків, у яких все ж почався перебіг COVID-19 без симптомів, не може заразити інших людей.

Вакцинація від коронавірусу в Україні: що відомо

  • 22 лютого Міністерство охорони здоров’я зареєструвало вакцину від COVID-19 Oxford/AstraZeneca (торговельна назва CoviShield) для екстреного медичного застосування.
  • Вакцина розроблена Оксфордським університетом та британсько-шведською компанією AstraZeneca. Її для екстреного застосування схвалила Всесвітня організація охорони здоров’я, також дозвіл на її використання дали Велика Британія, Європейський Союз та Індія.
  • 23 лютого в Україну прибула перша партія вакцини CoviShield.
  • Наступного дня в Україні почали робити щеплення від коронавірусу. Першим вакцинували лікаря-реаніматолога в Черкасах.

Читайте новини світу і переклади зарубіжної преси на каналі УНІАН ІноЗМІ