Кількість антитіл після щеплення CoronaVac знижується через 6 місяців / фото REUTERS

Через близько 6 місяців після другої дози вакцинації CoronaVac китайської компанії Sinovac Biotech антитіла до COVID-19 зникають. Лабораторне дослідження показало, що третя доза може мати сильний підсилюючий ефект в зміцненні імунітету людини.

Як пише REUTERS, в Китаї науковці повідомили про результати дослідження зразків крові здорових дорослих людей у віці від 18 до 59 років. Серед учасників, які отримали дві дози з різницею в два або чотири тижні, тільки 16,9% і 35,2% відповідно все ще мали через 6 місяців рівень антитіл вище порогового значення.

Читайте такожВчені знайшли комбінацію COVID-вакцин, яка дає високий рівень антитіл

Ці свідчення були засновані на даних двох груп, в кожній з яких брало участь більш як 50 осіб. Учасникам однієї групи дали третю дозу приблизно через 6 місяців після Другої. Рівень антитіл у них ще через 28 днів збільшився приблизно в 3-5 разів.

Науковці попередили, що не перевіряли дію антитіл проти більш трансмісивних варіантів коронавірусу, і що необхідні подальші дослідження для оцінки тривалості дії антитіл після третьої ін'єкції препаратом CoronaVac китайської компанії Sinovac Biotech.

Раніше міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко заявив, що інтервал між першою і другою дозою вакцини CoronaVac можуть скоротити з 28 до 14 днів.

Вакцинація від коронавірусу: що відомо