Глави МЗС України, Канади, Британії, Швеції та Афганістану 16 січня вимагатимуть «повної співпраці з боку іранської влади» / УНІАН

Канадські слідчі не отримали доступ до «чорних скриньок» та записів переговорів пілотів літака МАУ, що впав під Тегераном 8 січня унаслідок потрапляння іранської ракети. Канада вимагає від Ірану повної співпраці у розслідуванні трагедії.

Про це повідомляє Радіо Свобода з посиланням на заяву міністра транспорту Канади Марка Ґарно.

Читайте такожАвіакатастрофа МАУ: Іран досі не ухвалив рішення про передачу "чорних скриньок" Україні

Відео дня

За словами чиновника, іранці пообіцяли надати дозвіл слідчим Канади брати участь не тільки у розшифровці «чорних скриньок», а й в аналізі.

«Ми зараз чекаємо, щоб дізнатися, де це станеться. Ми ще не отримали такого сигналу», – сказав він.

Ґарно нагадав, що він та міністри закордонних справ України, Швеції, Афганістану й Британії планують зустрітися 16 січня, щоб вимагати «повної співпраці з боку іранської влади».

«Канада не прийме ситуацію, коли нам не дають інформації, яку ми шукаємо», – наголосив він.

Як повідомляв УНІАН, 8 січня в Ірані розбився літак МАУ, 167 пасажирів і 9 членів екіпажу загинули. Літак, що виконував рейс PS752 за маршрутом Тегеран-Київ, вилетів з аеропорту о 6.10 за місцевим часом і зник з радарів через кілька хвилин після вильоту.

На борту Boeing 737 перебували 11 громадян України, в тому числі 9 членів екіпажу, а також 82 громадянина Ірану, 63 громадянина Канади, 10 громадян Швеції, четверо громадян Афганістану, троє громадян Німеччини і троє громадян Великої Британії. 8 січня Рада національної безпеки і оборони України створила оперативний штаб у зв’язку з авіакатастрофою українського літака.

До складу оперативної групи увійшли представники Держслужби з надзвичайних ситуацій, міністерств оборони, закордонних справ, внутрішніх справ, СБУ, РНБО, Державіаслужби, Національного бюро з розслідування авіаційних подій та інцидентів з цивільними повітряними суднами та авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України».

Вночі 9 січня до Ірану вирушив літак транспортної авіації Збройних сил України із 45 фахівцями різних галузей, які будуть залучені до з’ясування обставин катастрофи літака авіакомпанії МАУ, що сталася 8 січня в аеропорту Тегерана, та ідентифікації тіл загиблих.

11 січня президент Ірану Хасан Роухані офіційно визнав, що український лайнер був збитий «внаслідок ненавмисної людської помилки» та пообіцяв притягнути до відповідальності винних у збитті літака.