Екс-командира військової частини в Калинівці судили за порушення при закупівлі протипожежних матеріалів

13:55, 27 вересня 2017
Інциденти
23 0

Командир військової частини, якій підпорядкований 48-й арсенал Міноборони, звинувачувався у недбалому ставленні до виконання службових обов'язків при закупівлі протипожежних матеріалів.

Вибухи в Калинівці / REUTERS

Калинівський районний суд Вінницької області 26 квітня 2017 року засудив командира військової частини А1119 у м. Калинівка Вінницької області Ігоря Малежика за обвинуваченням у недбалому ставленні до військової служби в умовах особливого періоду.

Читайте такожПершими про вибухи під Вінницею повідомили пілоти Білоруських авіаліній (відео)

Відповідні дані містяться в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Зокрема, командир військової частини, якій підпорядкований 48-й арсенал Міністерства оборони України, обвинувачувався у недбалому ставленні до виконання службових обов'язків під час закупівлі протипожежних матеріалів.

Як йдеться у судовому рішенні, військова частина А1119 в особі її командира 23 лютого 2016 року уклала договір про закупівлю пожежно-технічного майна у фізичної особи-підприємця на загальну суму 188,74 тис. грн.

Умовами договору передбачався розрахунок з постачальником лише після надходження протипожежного майна до частини, натомість командир підписав платіжне доручення про переказ бюджетних коштів без відповідного підтвердження про отримання майна, внаслідок чого державі в особі Міністерства оборони України було завдано шкоду на суму 188,74 тис. грн.

Згідно з документом, командир визнав свою провину та затвердив відповідну угоду з військовою прокуратурою Вінницької області, тому замість 2 років позбавлення волі суд призначив йому покарання у виді 2 років службового обмеження, з відрахуванням із суми його грошового забезпечення в доход держави у розмірі 10 відсотків.

Малежик був призначений на посаду командира військової частини 7 липня 2015 року.

Як повідомив кореспонденту УНІАН один із працівників військової частини А1119, станом на 26 вересня командир частини – Микола Батюк.

Як повідомляв УНІАН, 26 вересня близько 22:00 на відкритому майданчику зберігання боєприпасів однієї з військових частин поблизу м. Калинівка Вінницької області вибухнули снаряди калібру 122 мм і 125 мм, сталася пожежа.

За даними Державної служби з надзвичайних ситуацій, двоє людей травмовані, понад 30 тис. були евакуйовані. Інформацію про подію внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ст. 113 Кримінального кодексу (диверсія).

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter