Українські полярники на власні очі побачили рідкісне полярне сяйво / колаж УНІАН, фото Олександр Мацібура та Сергій Якущенко

Біля станції "Академік Вернадський" в Антарктиці спостерігали південне полярне сяйво. За даними науковців, це вже вдруге за рік українським полярникам вдалося зафіксувати таке рідкісне явище.

"До цього ж сяйва тут не бачили близько 10 років. Це пов'язано з тим, що район "Вернадського" розміщений досить далеко від південного магнітного полюсу, а також в нас постійно хмарно", - пояснили полярники.

За їх даними, для того, аби побачити полярне сяйво, має зійтися низка умов: сильні збурення магнітного поля Землі, не затягнуте хмарами небо, наявність темного часу доби (бо в період антарктичного літа біля станції майже весь час світло).

Відео дня

"Цієї ночі в геомагнітній обсерваторії на "Вернадському" зафіксували магнітну бурю рівня К-7 за індексом Бартельса. Тож наші полярники одразу вирушили на те місце, де їм вдалося зазнімкувати сяйво місяць тому. І хоч на небі були смуги тонких хмар, а повний місяць яскраво освічував простір, однак близько 15 хвилин дослідники спостерігали унікальне явище", - розказали у Національному антарктичному науковому центрі.

На відміну від минулого разу, коли сяйво проявилося здебільшого на фото, нині зимівники бачили його неозброєним оком. 

Полярне сяйво над "Вернадським"

У серпні цього року наші полярники зафіксували рідкісне сяйво у небі. побачити його вдалося за допомогою фотоапарату. 

За словами науковців, побачити сяйво очима і зафіксувати на фото – велика удача, бо здебільшого коли прилади показують значні зміни магнітного поля, то над "Вернадським" небо затягнуте хмарами, або ж літній період, коли майже весь час світло.

Вас також можуть зацікавити новини: