У Туреччині стався потужний землетрус / фото twitter.com/NafuTogo

У понеділок, 6 лютого, на півдні Туреччини та півночі Сирії стався потужний землетрус магнітудою 7,8.

Внаслідок стихійного лиха загинули щонайменше 207 людей в обох країнах, сотні - отримали поранення. Очікується, що їхня кількість зросте, пише Associated Press.

Зазначається, що о 4:17 за місцевим часом стались перші поштовхи на глибині 7 км. Після землетрусу було зафіксовано 32 афтершоки, магнітуда найсильнішого становила 6,6. Поштовхи відчули також у Єгипті, Лівані та Іраці.

Відео дня

У Туреччині оголошено найвищий рівень тривоги, який передбачає міжнародну допомогу. Турецьке агентство з ліквідації наслідків стихійних лих і надзвичайних ситуацій повідомило про загибель 76 людей і понад 440 - отримали поранені.

МНС Туреччини готує допомогу постраждалим провінціям. Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган повідомив у Twitter, що "пошуково-рятувальні групи були негайно направлені" в райони, які постраждали від землетрусу. Наразі триває пошук поранених.

Жертвами у Сирії стали щонайменше 111 людей, понад 500 - поранені. У Сирії землетрус розтрощив контрольовані опозицією регіони, в яких проживає приблизно 4 мільйони людей. Вони переїхали туди з інших районів країни через війну. 

Землетрус в Ірані

Минулого тижня щонайменше три людини загинули та понад 800 отримали поранення в результаті землетрусу магнітудою 5,9, який стався в Ірані. Підземні поштовхи були настільки сильними, що відчувалися в багатьох районах провінції Західний Азербайджан, викликаючи занепокоєння у жителів.

Вас також можуть зацікавити новини: