этот материал доступен на русском

Україна посилить військову присутність у Азові: прикордонників озброять новітньою ракетною зброєю

19:01, 06 вересня 2018
Політика
1942 0
РНБО вирішила посилити військово-морську присутність в Азовському морі / фото УНІАН

Рада національної безпеки і оборони України вирішила забезпечити підрозділи берегової оборони в Азовському і Чорному морях новітньою високоточною ракетною зброєю.

Про це повідомляється на сайті РНБОУ за підсумками сьогоднішнього засідання Радбезу у Києві.

"РНБО України затвердила комплекс заходів, спрямованих на захист національних інтересів у південних регіонах, акваторіях Азовського і Чорного морів", - йдеться у повідомленні.

У цьому зв'язку сказано, що "йдеться про посилення військово-морської присутності в Азовському морі, створення там корабельно-катерного угрупування Військово-морських сил Збройних сил України, розбудову відповідної інфраструктури, забезпечення підрозділів берегової оборони новітньою високоточною ракетною зброєю тощо".

Також Кабінету міністрів України доручено невідкладно ухвалити Морську доктрину України та удосконалити нормативно-правову базу захисту національних інтересів в акваторії Азовського і Чорного морів.

Читайте такожУ ЄС чекають від Росії забезпечення вільного доступу суден до українських портів в Азовському морі

Як повідомляв УНІАН, з другої половини квітня російські прикордонники почали оглядати іноземні судна, які прямують з/до українських портів.

У Державній прикордонній службі відзначають, що Україна є заручником ситуації з 2004 року, а саме - Угоди про співробітництво між Україною та РФ в Азовському морі і Керченській протоці, яка визначає Азовське море як море внутрішнього користування двох держав. Таким чином, як російські, так і українські прикордонники можуть оглядати ті судна, які, на їхню думку, викликають якісь підозри.

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов заявив, що військово-політичне керівництво РФ розглядає Азово-Чорноморський регіон як важливий плацдарм для подальшої експансії.

Крім того, президент України Петро Порошенко заявив, що розраховує на підтримку міжнародних партнерів у посиленні тиску на РФ для зняття російської блокади в Азовському морі.

Командування ВМС України заявило, що російська агресія у Чорному та Азовському морях є реальністю, та оприлюднило стратегію розвитку українського військового флоту до 2035 року, яка дасть можливість протистояти діям РФ.

Порошенко доручив підготувати засідання РНБО щодо ситуації в Азовському морі.

Командувач Військово-морських сил ЗСУ адмірал Ігор Воронченко повідомив, що найближчим часом планується збільшення корабельного угруповання, морської піхоти та артилерії на Азовському напрямку.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter