НАБУ закрило 63 справи про незаконне збагачення / фото УНІАН

У Національному антикорупційному бюро України більше немає справ про незаконне збагачення, повністю або частково закрито 63 справи, в рамках яких детективи досліджували законність статків на суму в 500 мільйонів гривень.

Про це йдеться у заяві Бюро, розміщеній у Facebook.

«Відсьогодні у НАБУ більше немає справ про незаконне збагачення. Через рішення Конституційного суду повністю закриті 26 кримінальних проваджень, і 37 — в частині ст.368-2 КК України. Загальна сума статків, законність походження яких досліджували детективи НАБУ в цих справах, становила близько 500 мільйонів гривень», - йдеться в заяві.

Відео дня

Читайте такожРішення КСУ про незаконне збагачення легалізує капітали, здобуті незаконним шляхом - журналісти (відео)

Зазначається, що найчастіше в цих справах йшлося про доходи та майно народних депутатів, прокурорів, посадовців центральних органів влади та суддів.

Як повідомляв УНІАН, 26 лютого Конституційний суд ухвалив рішення, в якому визнав неконституційною статтю 368-2 Кримінального кодексу України (незаконне збагачення), що втратила чинність з дня ухвалення рішення.

В обґрунтуванні свого рішення судді КС наголосили, що ця стаття Кримінального кодексу суперечить Конституції, де вказано, що усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь (ст. 62), і закріплено право особи не давати показів чи пояснень стосовно себе та своїх близьких (ст. 63), а також ст. 17 Кримінального процесуального кодексу, де зазначено, що ніхто не зобов’язаний доводити свою невинуватість і має бути виправданим, якщо сторона обвинувачення не доведе винуватість особи.

Читайте такожG7 і Світовий банк закликали Україну повернути кримінальну відповідальність за незаконне збагачення

28 лютого у Верховній Раді було зареєстровано президентський проект закону (№ 10110) про кримінальну відповідальність за незаконне збагачення. За словами президента Петра Порошенка, в новому законопроекті стаття ККУ про незаконне збагачення виписана так, що «комар носа не підточить».

На сьогодні до парламенту подано 12 законопроектів, якими пропонуються зміни до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів щодо застосування кримінальної відповідальності за незаконне збагачення.

20 березня Комітет Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності утворив робочу групу з опрацювання проектів закону щодо відповідальності за незаконне збагачення. Її головою обрано народного депутата від фракції «БПП» Валерія Карпунцова.