На Майдані відбулася акція щодо Цемаха / фото УНІАН

Учасники акції «Червоні лінії» закликають президента України Володимира Зеленського не допустити видачі колишнього «начальника ППО» Слов'янської бригади так званої «ДНР» Володимира Цемаха Російській Федерації.

Читайте такожМЗС Нідерландів про звільнення Цемаха: повідомлення з Києва викликають багато питань

Як передає кореспондент УНІАН, на Майдані Незалежності зібралось близько 200 учасників акції - вони вимагають від президента Зеленського втрутитися у ситуацію для того, щоб не допустити втечі Цемаха до Росії або ж обміну його разом з іншими терористами на українських заручників, полонених бойовиками.

Відео дня

Активісти переконані, що Цемах є цінним свідком у справі збиття малайзійського "Боїнга" рейсу МН-17, а також, що він є терористом і тому не може бути обміняний на українських полонених .

Також учасники акції вимагають притягнути до відповідальності суддів Київського апеляційного суду, які сьогодні ухвалили випустити Цемаха з-під варти.

Вони закликали президента «не перетинати червоні лінії», не руйнувати довіру західних партнерів до України.

Учасники акції переконані, що в разі, якщо Цемаха віддадуть Росії, - це буде розцінено західними партнерами України вкрай негативно.

фото УНІАН

Як повідомляв УНІАН, літак авіакомпанії Malaysia Airlines, який виконував рейс MH17 з Амстердама в Куала-Лумпур, було збито 17 липня 2014 року над окупованою Росією територією Донецької області. Загинули всі 298 людей, які перебували на борту. Більшість загиблих (196 осіб) - громадяни Нідерландів.

24 травня 2018 року Спільна слідча група, до складу якої входять представники Австралії, Бельгії, Малайзії, Нідерландів й України, дійшла висновку, що «Боїнг» було збито російським зенітним ракетним комплексом «Бук».

19 червня 2019 року міжнародна Спільна слідча група заявила, що першими чотирма підозрюваними в трагедії рейсу МН17 є російський терорист Ігор Гіркін (Стрєлков), який влітку 2014 року був так званим «міністром оборони ДНР», російський генерал Сергій Дубинський (позивний «Хмурий»), який керував «розвідкою ДНР», Олег Пулатов (позивний «Гюрза»), який у 2014 році був «головою 2-го відділу ГРУ ДНР», а також Леонід Харченко (позивний «Крот»), який був ватажком «розвідувального батальйону» бойовиків. Суд над підозрюваними у збитті малайзійського «Боїнга» розпочнеться 9 березня 2020 року.

Наприкінці червня на тимчасово окупованій території Донецької області, у місті Сніжному, СБУ затримала колишнього зенітника «ДНР» Цемаха у зв'язку зі справою про катастрофу малайзійського літака «Боїнг-777» рейсу MH17. Його утримували під вартою.

Дослідники міжнародної групи розслідувачів Bellingcat припускали, що Цемах причетний до збиття «Боїнга» і був свідком тих подій. У Bellingcat переконані, що арешт Цемаха може мати істотний вплив на розслідування Спільної слідчої групи.

Наприкінці серпня засновник Bellingcat Еліот Гіґґінс припустив, що Цемах включений до списку на обмін утримуваними особами між Україною та РФ. Водночас адвокат екс-бойовика Роман Гонтарєв у коментарі УНІАН заявив, що йому про це нічого не відомо. В СБУ відмовились коментувати цю інформацію.

Сьогодні, 5 вересня, Київський апеляційний суд ухвалив рішення змінити Цемаху запобіжний захід з тримання під вартою на особисте зобов'язання. За словами прокурора, українські правоохоронці підозрюють Цемаха в участі у діяльності «ДНР» та в організації теракту, внаслідок якого загинули четверо українських військових.