Росія знову взялася за блокаду українських портів / Ілюстрація REUTERS

Тривалість штучного утримування береговою охороною РФ суден, що прямують через керченську протоку до Маріуполя та Бердянська, знову значно зросла.

Читайте такожУ районі заблокованої Керченської протоки через дії Росії сталося кілька серйозних аварій - МінТОТ

Про це у Facebook повідомляє Керівник Моніторингової групи «Інституту Чорноморських стратегічних досліджень», «Майдану закордонних справ» Андрій Клименко, який навів результати відповідного моніторингу.

Відео дня

«Тривалість штучного утримування перед Керченською протокою "маріупольських" та "бердянських" суден значно зросла – «на вході» до Азовського моря в 2,4 рази, а на «виході» з Азовського моря – в 3,2 рази», – зазначив він.

blackseanews.net
blackseanews.net

Експерт пов’язує це з тим, що у серпні-вересні 2019 дія загрози «азовського пакету санкцій» остаточно скінчилася. В результаті ситуація зі штучним утримуванням перед Керченською протокою "маріупольських" та "бердянських" суден повернулася до показників вересня-жовтня 2018 року.

Крім того, упродовж літа-початку осені 2019 року (на відміну від російських або інших суден, що йдуть до/з азовських портів РФ) "маріупольські" та "бердянські" судна проходять Керченську протоку не за традиційною чергою, а окремими «караванами», що формуються один раз на декілька днів.

Клименко пов’язує це з тим, що Берегова охорона ФСБ РФ хоче витрачати менше часу і пального.

«Схоже, що настав час, коли знову потрібно активувати питання про "азовський пакет" санкцій до російських портів Азовського моря, з яких здійснюються регулярні перевезення до окупованого Криму: це порти Ростов-на-Дону, Азов та Темрюк. Та, звичайно - "Порт Кавказ", той самий, що навпроти Керчі на узбережжі Тамані», – вказав аналітик.

Нагадаємо, всупереч міжнародним нормам, Кремль вважає, що Керченська протока є внутрішніми водами Росії. З середини травня РФ здійснила понад 750 незаконних затримань кораблів, які направляються в порти Бердянська і Маріуполя. Порти на Азові несуть величезні збитки.

В березні цього року повідомлялось, що Комітет постійних представників країн-членів Європейського Союзу (Coreper) ухвалив новий «азовський пакет» санкцій щодо Росії.