этот материал доступен на русском

Зеленський вніс в Раду законопроект про кримінальну відповідальність "злодіїв у законі"

11:18, 03 грудня 2019
Політика
1173 0
Президент Володимир Зеленський \ REUTERS

Президент Володимир Зеленський подав до Верховної Ради проект закону «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо відповідальності за злочини, вчинені злочинною спільнотою», який передбачає кримінальну відповідальність за перебування осіб у статусі «злодія у законі».

Читайте такожРада провалила законопроект про кримінальну відповідальность для "злодіїв в законі"

Про це повідомляє прес-служба глави держави.

Як зазначається у пояснювальній записці, забезпечення політичної та економічної стабільності в Україні вимагає суттєвих змін у правоохоронній політиці держави щодо боротьби з організованою злочинністю, яка становить значну загрозу для охоронюваних державою прав та інтересів громадян, сталого розвитку суспільства, а також для національної та публічної безпеки України.

«Організована злочинність та особи, які здійснюють таку організацію й керівництво – «злодії у законі», формують в Україні типове для країн колишнього СРСР злочинне середовище. Для нього характерні: наявність жорсткого кодексу поведінки, сталих кримінальних традицій, а також високий рівень організованості, ієрархічності, закритості та конспіративності», - йдеться в повідомленні.

Ініційований президентом законопроект передбачає кримінальну відповідальність за перебування осіб у статусі «злодія у законі», створення та участь у злочинних спільнотах тощо.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter