этот материал доступен на русском

Завтра набуде чинності закон про "кнопкодавство"

11:42, 15 січня 2020
Політика
600 0
"Кнопкодавам" загрожує штраф до 5 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян / vk.com

Читайте такожВерховна Рада планує направити на висновок КСУ зміни до Конституції щодо децентралізації

Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення особистого голосування народними депутатами України на пленарних засіданнях Верховної Ради» № 404 опубліковано в парламентській газеті «Голос України».

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, тобто завтра, 16 січня.

Як повідомляв УНІАН, 13 січня президент Володимир Зеленський підписав закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення особистого голосування народними депутатами України на пленарних засіданнях Верховної Ради» № 404, який парламент ухвалив 19 грудня 2019 року.

Документ має на меті забезпечити належне виконання народними депутатами їхніх повноважень у частині обов'язку персонального голосування.

Законом вносяться зміни до Кримінального кодексу, закону «Про статус народного депутата України» і до Регламенту Верховної Ради щодо забезпечення особистого голосування народними депутатами на пленарних засіданнях парламенту.

Зокрема, закон запроваджує кримінальну відповідальність за умисне голосування депутатом на пленарному засіданні замість іншого народного депутата (неособисте голосування). Таке діяння каратиметься штрафом від 3 тис. до 5 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter