У Раді зареєстрували проект заяви через рішення Сенату Польщі щодо Волинської трагедії

14:54, 08 вересня 2016
1418 0

У парламенті зареєстровано проект постанови “Про заяву Верховної Ради України у зв’язку з ухваленням Сенатом і Сеймом Республіки Польща постанов від 7 липня 2016 року та 22 липня 2016 року щодо Волинської трагедії”.

Фото УНИАН

Авторами цього проекту постанови є зокрема лідери фракцій парламенту БПП Ігор Гринів, “Народного фронту” - Максим Бурбак, “Самопомочі” - Олег Березюк, “Батьківщини” - Юлія Тимошенко, Радикальної партії — Олег Ляшко.

В проекті заяви зазначено, що ВР “із жалем, розчаруванням і глибокою стурбованістю сприйняла рішення Сенатом і згодом ухвалення Сеймом Республіки Польща постанови від 22 липня 2016 року «Щодо вшанування пам’яті жертв геноциду, вчиненого українськими націоналістами проти громадян ІІ Речі Посполитої у 1943-1945 роках», якою надана політично і юридично некоректна оцінка трагічної сторінки українсько-польської історії, що стосується подій на Волині”.

Читайте такожРада має дати відповідь на рішення польського Сейму щодо Волинської трагедії - посол

В заяві сказано, що парламент України вважає “встановлення Сеймом Республіки Польща «Національного дня пам’яті жертв геноциду, вчиненого українськими націоналістами проти громадян ІІ Речі Посполитої у 1943-1945 роках» за вияв політизації трагічних сторінок українсько-польської історії”.

ВР вважає, що ухвалення парламентом Польщі зазначених постанов поставило під загрозу політичний і дипломатичний доробок та зусилля двох держав і народів, спрямовані на взаємне прощення, примирення та вшанування пам’яті невинних жертв: українців та поляків.

Також ВР засуджує односторонні дії Сенату та Сейму Республіки Польща, спрямовані на перегляд позитивних результатів співпраці, які були досягнуті під час конструктивного українсько-польського діалогу за останні десятиліття.

У зв’язку з цим ВР закликає польських колег припинити політизацію трагічних сторінок українсько-польської історії та зосередити зусилля на конструктивній побудові взаємин між Україною та Польщею для зміцнення партнерства в демократичній Європі на підставі європейських цінностей.

Як повідомляє кореспондент УНІАН, наразі проект постанови розглядає комітет ВР у закордонних справах.

Після ухвалення рішення комітету на вечірньому засіданні ВР, як зазначив голова ВР Андрій Парубій, цей проект постанови може бути розглянутий і ухвалений парламентом України.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter