РФ відмовила представникам ОБСЄ у відвідуванні українського журналіста Сущенка

15:13, 02 грудня 2016
542 0

Представник Організації з безпеки і співпраці в Європі з питань свободи ЗМІ Дуня Міятович заявляє, що влада Російської Федерації відмовила представникам ОБСЄ у наданні можливості відвідати незаконно утримуваного українського журналіста Романа Сущенка.

УНІАН

Про це йдеться у регулярному звіті Міятович Постійній раді ОБСЄ, опублікованому на сайті організації.

Міятович повідомила, що 3 листопада звернулася до міністра закордонних справ РФ Сергія Лаврова, знову порушивши питання про справу Сущенка. Зокрема, Міятович попросила надати допомогу у відвідуванні затриманого українського журналіста. У зверненні представник організації зазначала, що Сущенко є єдиним іноземним журналістом, заарештованим у регіоні ОБСЄ, і єдиним журналістом, якого тримають під вартою в РФ.

"Я також висловила готовність зустрітися з відповідними представниками влади, щоб обговорити питання, які пов'язані зі свободою медіа", - повідомила Міятович.

"11 листопада я отримала відповідь від (російської) влади, яка стверджувала, що справа виходить за межі мого мандату. Мене знову запевнили, що тримання під вартою Сущенка не пов'язане з його професійною діяльністю, і що журналісту було надано усі процесуальні привілеї", - заявила представник ОБСЄ.

Читайте такожАрешт Сущенка продовжили ще на два місяці

Як повідомляв УНІАН, ФСБ Росії 30 вересня у Москві затримала кореспондента агентства "Укрінформ" Сущенка, назвавши його співробітником української розвідки, який нібито "цілеспрямовано збирав відомості про діяльність збройних сил і військ національної гвардії Російської Федерації, які є державною таємницею".

Кримінальну справу порушено за статтею "шпигунство". Лефортовський райсуд тоді прийняв рішення заарештувати журналіста до 30 листопада. 28 листопада суд продовжив термін арешту Сущенка до 30 січня 2017 року.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter