Співголова українсько-російського форуму, відповідальний секретар комісії Митного союзу Росії, Білорусі й Казахстану Сергій ГЛАЗЬЄВ вважає, що Україна має уважніше придивитися до досвіду роботи Митного союзу.

Як передає кореспондент УНІАН, про це С.ГЛАЗЬЄВ сказав сьогодні в Києві на засіданні українсько-російського форуму «Партнерство України і Росії в нових реаліях європейської і евразійськой інтеграції».

«Ми б хотіли, щоб наші українські партнери уважніше придивилися до досвіду роботи Митного союзу, щоб розвіялися деякі фобії», - сказав він.

Однією з «фобій» С.ГЛАЗЬЄВ назвав побоювання з приводу того, що в рамках Митного союзу Росія може комусь щось нав`язувати.

«Всі рішення ухвалюються консенсусом, це не простежується на практиці, і таких завдань ніхто перед собою не ставить», - сказав С.ГЛАЗЬЄВ.

За його словами, друга «фобія» пов`язана з побоюваннями, що при співпраці в Митному союзі утискується національний суверенітет країни. За словами С.ГЛАЗЬЄВА, це питання обговорювалося дуже серйозно не тільки в Росії, але і в Казахстані й Білорусі. «Конституційні суди та інші інституції, які контролюють законодавство, дійшли висновку, що передача повноважень в галузі торгівлі, регулювання ринків, технічного регулювання питанню національного суверенітету не суперечить», - сказав С.ГЛАЗЬЄВ.

Він також відзначив, що третя «фобія» полягає в тому, що Україна як член Світової організації торгівлі не може входити в інтеграційні об`єднання з державами, які не є членами СОТ. «Ця позиція нав`язується з Женеви, Брюсселя і Вашингтона, але насправді уважний аналіз правил у СОТ показує, що тут немає жодних перешкод», - сказав С.ГЛАЗЬЄВ.

За його словами, СОТ вітає створення Митного союзу і не має жодних застережень щодо ситуації, «коли хтось всередині СОТ, а хтось ззовні». С.ГЛАЗЬЄВ додав, що Світова організація торгівлі не проти створення митних союзів як однієї з форм лібералізації зовнішньої торгівлі.

Четверта «фобія», відзначив С.ГЛАЗЬЄВ, полягає в тому, що участь України в Євразійському економічному співтоваристві (ЄврАзЕС) може спричинити погіршення відносин з Європейським Союзом. У зв`язку з цим С.ГЛАЗЬЄВ зазначив, що Росія проводить не менш масштабні багатоформатні й складні переговори з Європейським Союзом, ніж Україна, кінцевою метою яких є створення зони вільної торгівлі від Атлантики до Тихого Океану. «У нас немає суперечностей, ми зацікавлені, щоб відносини з нашим головним партнером будувалися оптимально, щоб було менше бар`єрів», - сказав він.

Довідка УНІАН. З 1 січня 2010 у рамках Євразійського економічного співтовариства діє Митний союз Росії, Білорусі й Казахстану.

6 липня 2010 набув чинності Митний кодекс Митного союзу.

1 липня 2011 р. митні кордони між Росією і Казахстаном, а також між Росією і Білоруссю мають повністю зникнути.

З 1 січня 2012 країни об`єднаються в єдиному економічному просторі, на якому застосовуватимуться єдині принципи роботи бізнесу. Крім того, лідери країн планують створити єдиний валютний простір на території Митного союзу.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram