
Лідер фракції ВО “Батьківщина” Арсеній Яценюк не виключає, що проти нього може бути порушена кримінальна справа.
Як передає кореспондент УНІАН, про це він сказав на брифінгу, відповідаючи на запитання з приводу того, що у Партії регіонів хочуть зініцювати порушення кримінальної справи щодо нібито незаконного введення ним системи “Рада -3”.
Він зазначив, що прочитав в ЗМІ, що “один з депутатів ПР за вказівкою цілої ПР прийняв рішення щодо звернення про порушення кримінальної справи проти мене”. “Це стандартний варіант, як працює Партія регіонів”, - зазначив А.Яценюк.
На тему: У ПР вимагають судити Яценюка за виділення грошей на систему «Рада-3»
Він додав, що є “тільки одна проблема - я от думаю, Качанівська виправна колонія, вона жіноча, але я думаю, що для мене зроблять виключення”.
А.Яценюк також закликав лідера фракції «УДАР» Віталія Кличка та лідера фракції ВО “Свобода” Олега Тягнибока, котрі разом з ним були на брифінгу, приносити йому передачі, якщо це станеться.
Нагадаємо, 4 лютого 2013 р. лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов заявив, що опозиція, наполягаючи на введенні сенсорної кнопки, хоче звільнити від відповідальності декого з попереднього керівництва ВР за неправомірне рішення з цього приводу.
«Відстоюючи так сильно один варіант роботи сенсорної кнопки, у мене виникає підозра, що дехто хоче уникнути відповідальності за неправомірно ухвалене рішення з даного питання та витрачені не за законом державні кошти», - сказав лідер фракції Партії регіонів, додавши, що гроші паралельно з розробкою сенсорної кнопки направлялися на ремонт особистого кабінету.
«Ми можемо з цього питання поговорити окремо, якщо у когось буде бажання», - сказав він.
Як повідомляв УНІАН, ініціатором введення сенсорної кнопки був А.Яценюк під час свого головування у ВР у 2007-2008 роках.
25 вересня 2009 року екс-голова Верховної Ради А.Яценюк звернувся до спікера парламенту Володимира Литвина з проханням підписати розпорядження про введення в експлуатацію програмно-технічного комплексу-системи «Рада-3».
А.Яценюк тоді зазначав, що Апарат Верховної Ради ще наприкінці 2008 року модернізував та провів сертифікацію програмно-технічного комплексу-системи «Рада-3», яка передбачає голосування за допомогою сенсорної кнопки. «Разом із тим ця система й досі не введена в експлуатацію. Відповідно до Регламенту Верховної Ради України, для забезпечення функціонування оновленої системи голосування необхідно лише підписати розпорядження голови Верховної Ради України», - підкреслював він.
4 лютого 2013 р. парламентська опозиція закликала голову Верховної Ради України Володимира Рибака ввести в дію систему для голосування “Рада-3”.
Як підкреслив А.Яценюк, він підготував “не тільки всі матеріали, які стосуються даної системи, але й навіть останнє інтерв’ю розробника системи “Рада-3”, яке він дав 15.01.2013 року, де він чітко вказує, а він - це Інститут проблем математики машин і систем Національної академії наук, що сенсорна кнопка працює, що інститут щомісячно перевіряє систему “Рада-3”, в тому числі й сенсорну кнопку, і питання виконання Конституції, пане головуючий, лежить виключно у Вашій компетенції”.
Він наголосив, що якщо система “Рада-3” не працює, то, “значить, хтось її демонтував і має за це відповідати”.