Представник ОБСЄ запропонувала взяти паузу в роботі / фото yabloko-altai.ru

Спеціальний представник діючого голови ОБСЄ пані Хайді Грау вимушено перервала засідання Тристоронньої контактної групи через дії російської сторони, яка вела несанкціонований аудіо та відеозапис роботи групи.

Про це повідомило джерело УП у ТКГ, а також джерело LIGA.net, близьке до переговорів.

Глава російської делегації заявив, що має намір без дозволу опублікувати записи переговорів.

Представник ОБСЄ запропонувала взяти паузу в роботі і провести окреме засідання, щоб домовитися з приводу кодексу поведінки та інформаційної політики, якої повинні дотримуватися всі учасники.

Україна підтримала цю позицію, підкресливши, що не можна робити речі, які суперечать домовленостям і міжнародній практиці переговорів. Українська сторона подякувала пані Грау за її позицію і наполягає на винятковому мандаті і праві ОБСЄ модерувати переговорний процес.

Читайте такожКравчук: Україна - незалежна держава, яка не дозволить диктувати їй будь-які умови

Скандал навколо Фокіна: що відомо

  • 29 вересня Фокін на засіданні Комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування заявив, що поки не бачив підтверджень того, що Росія веде війну проти України.
  • "Що стосується війни. Я не політик і зробити якесь визначення цього я не можу. Тому ніякого підтвердження, що там ведеться війна між Росією і Україною поки я не бачив", - сказав він.
  • Керівник Офісу президента Андрій Єрмак заявив, що Фокін має піти зі складу ТКГ.
  • 30 вересня президент Зеленський вивів Фокіна зі складу делегації України у ТКГ та звільнив його від виконання обов'язків першого заступника голови делегації.
  • Фокін і раніше провокував скандали своїми заявами. В одному зі своїх нещодавніх інтерв'ю Вітольд Фокін заявив, що виступає за надання особливого статусу всій території Донецької та Луганської областей, а не тільки їх окупованій частині.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram