У Європарламенті назвали конституційну кризу в Україні величезною проблемою / ілюстрація REUTERS

Депутат Європейського парламенту Віола Фон Крамон-Таубадель заявила, що європейські країни чекають від Києва розслідування можливих неправомірних дій суддів Конституційного Суду України.

Про це вона сказала в ефірі програми «Свобода слова Савіка Шустера» на телеканалі «Україна».

«Конституційна криза – це величезна проблема, але, з іншого боку, ми всі визнаємо, і ми підтримуємо зобов’язання України рухатися дорогою демократизації. Це той шлях, який веде до євроінтеграції. Україна взяла на себе зобов’язання під час підписання Угоди про асоціацію. Ця угода містить певні обов’язки. І зараз питання: чи Україна готова виконувати ці обов’язки, поважати міжнародне законодавство, європейські стандарти або ні?» - зауважила вона.

Депутат Європарламенту відзначила, що безвізовий режим між Україною та ЄС був встановлений у відповідь на виконання певних зобов’язань, одне з них – це боротьба з корупцією. «Це один із наріжних каменів, це про що просив ЄС уряд України», - наголосила вона.

«Ми зараз бачимо на прикладі останнього рішення КСУ, що деякі речі дійсно не працюють. Ми бачимо, що в КС є конфлікт інтересів. Європейські країни очікують від вас, що ви проведете розслідування, розберете справу, і ті судді, які задіяні у неправомірних діях, будуть звільнені, але все це вимагає дотримання верховенства права», - додала депутат Європарламенту.

Читайте такожКонституційний суд вчинив заколот і розхитує державність - секретар РНБО

Скандальне рішення КСУ щодо незаконного збагачення: що відомо

  • 27 жовтня Конституційний суд за поданням 47 народних депутатів ухвалив рішення, яким скасував статтю 366-1 Кримінального кодексу, що передбачає відповідальність за недостовірне декларування.
  • Також КС визнав неконституційними положення законів про перевірку е-декларацій чиновників і скасував право НАЗК перевіряти декларації та виявляти конфлікт інтересів.
  • Конституційний суд своїм рішенням позбавив Національне агентство з питань запобігання корупції доступу до державних реєстрів, необхідних для проведення спецперевірок декларацій кандидатів на керівні посади до органів влади. Без цієї перевірки жоден керівник державного органу не може бути офіційно призначений.
  • 28 жовтня НАЗК закрило доступ до Єдиного державного реєстру декларацій. Утім, 29 жовтня ввечері Кабінет міністрів зобов’язав НАЗК відновити публічний доступ до Єдиного реєстру електронних декларацій.
  • Конституційний суд 28 жовтня оприлюднив текст рішення, ухваленого Великого палатою КС у складі 15 суддів.
  • У НАБУ заявили, що через рішення КС всі справи про недостовірне декларування закриють, а викриті на зловживаннях посадовці уникнуть відповідальності.
  • Зеленський вніс до Верховної Ради проект закону, яким пропонує припинити повноваження усього складу Конституційного суду. У законопроекті йдеться, зокрема, що рішення КС від 27 жовтня є "нікчемним (таким, що не створює правових наслідків) як таке, що прийнято суддями Конституційного суду України в умовах реального конфлікту інтересів". Зеленський пропонує припинити повноваження суддів КСУ з дня набрання чинності законом, а суб'єктам призначення суддів пропонує невідкладно розпочати процедуру конкурсного відбору нового складу суду.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram