На думку Данилова, КСУ займається питанням розхитування державності України / фото УНІАН

Секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов заявляє, що Конституційний Суд України вчинив заколот і розхитує державність.

Про це він сказав в ефірі програми «Свобода слова Савіка Шустера» на телеканалі «Україна».

«В країні шість років триває війна. І будь-які дії, які сьогодні робить та чи інша державна інституція, мають рахуватися саме з цим фундаментальним фактом», - заявив Данілов.

«Ті люди, які зробили позавчора цей заколот, мають нести за це відповідальність», - наголосив секретар РНБО.

«Цілеспрямовано Конституційний Суд займається питанням розхитування державності України. І сьогодні, коли пан Тупицький (голова КСУ України Олександр Тупицький – УНІАН) на своїй прес-конференції чітко наголосив, що вони ні за що не відповідають, - такого не може бути. Кожна посадова особа, кожен громадянин під час війни мають нести персональну відповідальність за ті дії, які вони скоюють», - наголосив Данілов.

Читайте такожСекретар РНБО не має сумнівів, що до рішення Конституційного суду має стосунок Росія

Скандальне рішення КСУ щодо незаконного збагачення: що відомо

  • 27 жовтня Конституційний суд за поданням 47 народних депутатів ухвалив рішення, яким скасував статтю 366-1 Кримінального кодексу, що передбачає відповідальність за недостовірне декларування.
  • Також КС визнав неконституційними положення законів про перевірку е-декларацій чиновників і скасував право НАЗК перевіряти декларації та виявляти конфлікт інтересів.
  • Конституційний суд своїм рішенням позбавив Національне агентство з питань запобігання корупції доступу до державних реєстрів, необхідних для проведення спецперевірок декларацій кандидатів на керівні посади до органів влади. Без цієї перевірки жоден керівник державного органу не може бути офіційно призначений.
  • 28 жовтня НАЗК закрило доступ до Єдиного державного реєстру декларацій. Утім, 29 жовтня ввечері Кабінет міністрів зобов’язав НАЗК відновити публічний доступ до Єдиного реєстру електронних декларацій.
  • Конституційний суд 28 жовтня оприлюднив текст рішення, ухваленого Великого палатою КС у складі 15 суддів.
  • У НАБУ заявили, що через рішення КС всі справи про недостовірне декларування закриють, а викриті на зловживаннях посадовці уникнуть відповідальності.
  • Зеленський вніс до Верховної Ради проект закону, яким пропонує припинити повноваження усього складу Конституційного суду. У законопроекті йдеться, зокрема, що рішення КС від 27 жовтня є "нікчемним (таким, що не створює правових наслідків) як таке, що прийнято суддями Конституційного суду України в умовах реального конфлікту інтересів". Зеленський пропонує припинити повноваження суддів КСУ з дня набрання чинності законом, а суб'єктам призначення суддів пропонує невідкладно розпочати процедуру конкурсного відбору нового складу суду.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram