Правоохоронці розслідують три провадження щодо ситуації з "вагнерівцями" / rossaprimavera.ru

Екс-очільник Головного управління розвідки Василь Бурба заявив, що йому не вдалося дати свідчення парламентській комісії щодо "вагнерівців", оскільки в комісії не було кворуму і вона не зібралася.

Про це повідомляє кореспондент УНІАН.

Бурба повідомив, що лише сьогодні повернувся з-за кордону, де був у приватних справах, й одразу прийшов на засідання комісії на запрошення її голови Мар'яни Безуглої,  де з'ясував, що засідання не буде через відсутність кворуму. 

Відео дня

Колишній очільник ГУР відмовився відповідати на запитання щодо суті справи - спецоперації щодо "вагнерівців", зазначивши, що дасть відповідь комісії. Єдине, що він сказав, що "не пов'язує своє звільнення з цією операцією". 

Своєю чергою, нардеп Артур Герасимов заявив журналістам, що до появи Бурби комісія засідала,  а як він зявився, то кворуму не стало. Також він додав, що сьогодні нардепів, які не є членами комісії, не пустили на засідання.

Помічниця голови комісії Мар'яни Безуглої Лілія Білоусова повідомила журналістам, що комісія продовжить роботу наступного понеділка.

Читайте такожУкраїна більше не вірить обіцянкам Заходу - Кулеба

Спецоперація з "вагнерівцями"

29 липня 2020 року у Білорусі затримали бойовиків з ПВК Вагнера, 32 - під Мінськом, ще одного - на півдні країни. Серед них були і ті, хто воювали проти України на Донбасі. Правоохоронці Білорусі повідомили, що до них надійшла інформація про прибуття більш як 200 бойовиків для дестабілізації ситуації в період виборчої кампанії. Білорусь тоді звернулася до української влади з проханням перевірити причетність затриманих до скоєння злочинів в Україні.

11 серпня Офіс генпрокурора України направив до Генпрокуратури Білорусі запити про видачу 28 бойовиків. Усі 28 осіб, серед яких 9 громадян України, підозрюються в участі в терористичній організації.

14 серпня Білорусь видала 32 затриманих "вагнерівців" Росії.

18 серпня головний редактор видання "Цензор" Юрій Бутусов з посиланням на власні джерела заявив, що ситуація з появою в Білорусі бойовиків ПВК Вагнера була нібито частиною секретної операції СБУ і ГУР Міноборони України з їх затримання, яка зірвалася через витік інформації з Офісу президента.

Своєю чергою в ОП, Службі зовнішньої розвідки та СБУ спростували цю інформацію.

15 вересня генпрокурор Ірина Венедіктова повідомила, що правоохоронці розслідують три провадження щодо ситуації з "вагнерівцями".

19 травня 2021 року Верховна Рада створила ТСК з питань розслідування можливих протиправних дій представників органів державної влади та інших осіб, що могли сприяти порушенню державного суверенітету, територіальної цілісності та недоторканності України, становити загрозу національній безпеці України.