Олександр Вучич став предметом глузувань в російському МЗС / REUTERS

Міністерство закордонних справ Сербії викликало посла РФ Олександра Боцан-Харченка в зв'язку зі скандалом, який спровокувала офіційний представник російського МЗС Марія Захарова.

Читайте також"Ми не маємо цього терпіти": Кулеба заявив, що відносини з Білоруссю вже не будуть, як раніше 

Як повідомляють «РИА Новости», посол викликаний «для усного роз'яснення» ситуації, яка склалася навколо принизливого Facebook-допису Захарової про президента Сербії Александара Вучича.

Відео дня

Захарова та Вучич: як почався скандал

  • Офіційний представник МЗС РФ Марія Захарова опублікувала в Facebook  допис , на якому порівняла президента Сербії Александара Вучича з героїнею Шерон Стоун у фільмі «Основний інстинкт».
  • Публікація Захарової пов'язана з обставинами візиту президента Сербії до США. Російський представник сфокусувалася на знімку, зробленому в ході візиту. На ньому Вучич сидить на стільці посеред овального кабінету, в декількох метрах від столу Дональда Трампа. Цей знімок і був використаний для створення мема з Вучичем, де його порівнюють з фривольною героїнею Шерон Стоун.
  • Пост представника МЗС розкритикували в коментарях - Захарову звинуватили в підриві відносин Москви з фактично єдиною союзною державою в Європі. Публікація також викликала різку реакцію в Сербії.
  • На захист Вучича виступив Директор канцелярії по Косовому і Метохії при уряді Сербії Марко Джуріч. Міністр оборони Сербії Александар Вулін також розкритикував пост Захарової.

Відносини Росії та Сербії

  • На сьогодні Сербія є фактично єдиним союзником Росії в Європі. Белград традиційно сприймає Москву як важливого геополітичного союзника.
  • За даними з відкритих джерел, з 2002 по 2014 роки розмір російських інвестицій (в основному нафтогазовими компаніями) в Сербію склав близько 3 млрд доларів.
  • Після російської агресії в Україні Сербія не стала вводити санкції проти РФ. У квітні минулого року президент Вучич заявив, що Сербія не введе санкції проти Росії і не вступить в НАТО.