этот материал доступен на русском

В Арктиці падає сніг з пластиком

19:46, 15 серпня 2019
Наука та IT
1272 0
Ілюстрація / REUTERS

Навіть на Північному Полюсі мікроскопічні часточки пластику падають з неба разом зі снігом. Про це свідчить нове дослідження. Вчені були шоковані великою кількістю пластику в Арктиці. Як виявилося, його концентрація сягає 10 тисяч часточок на літр.

Як пише BBC, це означає, що навіть там люди, швидше за все, вдихають мікропластик з повітрям. Хоча вплив на здоров’я людей наразі не встановлений. Арктику також вважають одним з найчистіших регіонів на планеті. Однак, група вчених з Німеччини й Швейцарії виявила, що це не зовсім так, адже сніг на Північному Полюсі Землі теж містить мікроскопічні часточки пластику.

Читайте такожВчені розробили новий метод ліквідації пластику в океані

Зразки для дослідження вони зібрали на архіпелагу Свальбард, використовуючи десертну ложку і колбу. В лабораторії німецького Інституту Альфреда Вегенера вони виявили більшу кількість мікрочастинок, ніж очікували. Багато з них мало цілком природне походження. Це були, приміром, фрагменти рослинної целюлози чи тваринного хутра. Але в снігу вчені знайшли також фрагменти гумових шин, лаку, фарби й синтетичних тканин.

«Ми очікували, що виявимо якесь забруднення. Але було справжнім шоком знайти таку кількість пластику», - сказала доктор Мелані Бергманн.

Читайте такожПластиковим сміттям завалена навіть Арктика — дослідник

«Очевидно, що здебільшого він потрапив у сніг з повітря», - додала вона.

Бергманн визнала, що вплив мікропластику на людське здоров’я невідомий. Однак, вона зауважила, що знахідка ще раз наголошує на тому, що людству потрібно більш дбайливо ставитися до довкілля, в якому воно живе.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter