NASA

Статтю із своїми аргументами вчені опублікували в Journal of Geophysical Research — Planets, пишуть РИА Новости.

Фахівці створили тривимірну модель циркуляції атмосфери на червоній планеті для оцінки кругообігу води і застосували свої розрахунки в рамках двох кліматичних сценаріївОдин із сценаріїв припускав наявність у давнину на Марсі теплого й вологого клімату із середньою температурою в 10 градусів Цельсія, а другий припускав холодний і крижаний світ із середньою температурою до мінус 48 градусів Цельсія.

"Нам належить виконати ще багато роботи, але вже зрозуміло, що крижаний сценарій для Марса більш відповідає реальності. Це, наприклад, означає, що на початку Марс був в основному холодним, і вода випадала у високогірних районах у вигляді снігу, а не дощу", — наводяться в повідомленні слова автора дослідження Робіна Вордсворта.

Відео дня

Читайте такожВчені виявили стратосферу на одній з далеких і дуже гарячих екзопланетЧерез низький тиск вода на Марсі не може існувати у рідкому стані на більшій частині поверхні планети. Вода в стані льоду була виявлена в марсіанському грунті космічним апаратом NASA «Фенікс». У той же час, зібрані марсоходами геологічні дані дозволяють припустити, що в минулому вода покривала значну частину поверхні Марса. Крижаний сценарій на Марсі істотно знижує надії на виявлення життя на планеті.

Раніше УНІАН повідомляв, що планетологи за допомогою спектрометра Compact Reconnaissance Imaging Spectrometer for Mars (CRISM) орбітального апарату Mars Reconnaissance Orbiter (MRO) виявили в стародавніх кратерах Марса скло.