Субота,
23 вересня 2017
Наші спільноти

Вчені розкрили таємницю посмертних портретів єгипетських мумій

Американські вчені з Північно-Західного університету розкрили таємницю «фаюмских портретів» - посмертних зображень мумій, написаних у римському Єгипті I-III століть.

REUTERS
REUTERS

Свої висновки дослідники представили на щорічній конференції Американської асоціації сприяння розвитку науки (AAAS), повідомляє Lenta.ru.

Третина давньоєгипетських мумій тварин виявилися підробкою

Вченим вдалося встановити, що залізно-земляні фарби, використані при написанні портретів, швидше за все, привезли з грецького острова Кея, а червоні - з Іспанії. При цьому дерев'яні підкладки, на яких були написані портрети, були привезені їх Центральної Європи. Також вчені відзначили, що місцеві художники використовували «єгипетський синій» (подвійний силікат міді і кальцію) для створення багатого спектру відтінків.

В ході досліджень вчені уважно вивчили 15 портретів мумій, які, згідно традиції, лежали на саркофагах в районі осіб похоронених. Вченим вдалося з'ясувати, що 3 з 15 зображень були зроблені тим самим майстром. При цьому використовувалися фотометричні і мікроспектрометричні установки, а також методи електронної мікроскопії.

Дослідники визначили техніку мазків та етапи промальовування. Крім того, їм вдалося виявити на картинці відбитки пальців художників. Дослідники наполягають, що застосовані ними методи допоможуть як реставраторам, так і всім тим, хто цікавиться техніками живопису Єгипту і Візантії.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку