Можливе місце розташування давньоруського міста / фото Андрій Петраускас

На Житомирщині у селищі Городниця, на місці знайденого наприкінці серпня так званого "Городницького скарбу", археологи виявили городище часів Київської Русі.

Про це кореспонденту УНІАН повідомив керівник археологічної експедиції Андрій Петраускас.

За його словами, на місці археологи виявили оборонні вали та давньоруські матеріали, що датуються 12-13 століттям.

"Одразу, як були виявлені монети, ми виїхали обстежити територію знахідки. Зазначу, що у 2007-2008 роках ми були в Городниці на цих територіях, але тоді нам не вдалося ідентифікувати це місце. На даний час можна сказати, що тут було городище давньоруського часу. Потрібно дивитися, чи згадується воно в літописі. Лише тоді ми точно зможемо сказати, чи було тут місто", - каже Петраускас.

За його словами, окрім оборонних валів було виявлено значну кількість давньоруських матеріалів, кераміки, яка чітко датується 12-13 століття. Були виявлені ще деякі матеріали, які можуть датуватись 10-м століттям.

"Хочу наголосити, що це надзвичайна знахідка, адже сама пам'ятка зберіглася практично без ушкоджень. Сьогодні ми завершуємо на цьому місці роботи, адже потрібно готувати дозвільні документи на розкопки, а це займе певний час. Територія зараз погано проглядається, адже на ній багато чагарників, дерев, потрібно чекати поки впаде листя, або ще краще до зими, аби вал краще бачити. Також шукати кошти на фотограметрію, щоб спроектувати сам об'єкт, його розташування та положення", - розповів Петраускас.

  • В Городниці Житомирської області наприкінці серпня був знайдений скарб національного значення – 32 монети часів Київської Русі. Знахідка була перевезена під посиленою охороною до Житомирського краєзнавчого музею на тимчасове зберігання.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram