
Історія сповнена жахливих часів. Однак з усіх часів один рік особливо виділяється в історії нещасть, і це 536 рік н. е., пише iflscience.com.
Зазначається, що ця епоха була похмурою, і не тільки через криваві війни або люті хвороби, а й через виверження вулкана, яке викинуло в небо попіл і пил, сховавши сонце м'яким сірим серпанком.
У листі, написаному в 538 р. н. е., римський державний діяч Кассіодор писав:
"Люди стривожені незвичайними знаками на небесах і з тривогою в серці запитують, які події вони можуть передвіщати. Сонце, перше із зірок, здається, втратило своє звичне світло і має блакитний вигляд... Ми дивуємося, що не бачимо тіней наших тіл опівдні, відчуваємо, як могутня сила його тепла витрачається на неміч [...] Місяць позбавлений своєї природної пишноти".
Зазначається, що візантійський історик, який жив у той час на Близькому Сході, Прокопій також писав про "страх", викликаний туманним затемненням Сонця. Існує безліч фізичних, наукових свідчень цього явища.
Проведене у 2018 році дослідження висунуло докази того, що виверження відбулося в Ісландії, оскільки крижані керни в Європі містять вулканічне скло, хімічно схоже з частками, виявленими по всій Європі та Гренландії. Також можливо, що так звана "вулканічна зима" насправді була спричинена серією невдалих вибухових вивержень близько 536-540 рр. н.е., йдеться в публікації.
У зв'язку з тим виверженням різко впали температури, і сільське господарство занепало. Літні температури по всьому світу впали на кілька градусів, і клімат Землі був глибоко вражений. Влітку в Китаї випав сніг, посухи вразили Південну Америку, а на Близькому Сході в небі панував смертельний туман.
Багато істориків сходяться на думці, що 536 рік н. е. ознаменував початок особливо похмурої глави в історії людства, принаймні в деяких регіонах світу.
Нагадаємо, раніше УНІАН писав, як учені встановили, що найсильніша магнітна буря була ще потужнішою, ніж вважалося раніше.