
Земля регулярно піддається впливу геомагнітних бур. Проте жодна з них не зрівняється з подією Керрінгтона, яка сталася 1859 року, пише IFLScience.
Зазначається, що порушення магнітного поля Землі під час події Керрінгтона було ще більш серйозним, ніж вважалося раніше. У дослідженні, проведеному 2024 року, використовувалося поєднання сучасного цифрового трасування і ретельної реконструкції для вивчення історичних записів про магнітне поле Землі. У підсумку вчені зробили відкриття, які раніше вважалися недоступними.
У виданні нагадали, що 1 вересня 1859 року Сонце вивергло на Землю наелектризований газ і субатомні частинки, які за енергією дорівнюють 10 мільярдам атомних бомб. Це призвело до збою телеграфного зв'язку і спричинило загоряння систем. Також через подію Керрінгтона північне сяйво спостерігалося на півдні Куби та Гаваїв.
Науковці поділилися, що вони знайшли детальнішу інформацію про цю геомагнітну бурю в Гринвіцькій і Кьюській обсерваторіях. Там знаходилися магнітограми, які вимірювали коливання сили і напрямку магнітного поля Землі.
Дослідники припускають, що швидкість зміни поля становила щонайменше 500 нТл/хвилину. Це досить високий показник.
За словами вчених, рання оцінка події Керрінгтона могла бути помилковою через обмеженість технологій того часу. Тепер же вони можуть вивчати і прогнозувати майбутні геомагнітні бурі з більшою точністю.
Інші дослідження вчених
Раніше вчені довели, що одна загадкова сила керує розширенням Всесвіту. Завдяки такій енергії Всесвіт розширюється дедалі швидше і швидше.
Крім того, вчені з'ясували, яка насправді тривалість дня на Урані. Довгі роки астрономи стверджували, що день на Урані триває приблизно 17 годин, 14 хвилин і 24 секунди.