Археологи знайшли кронштейн із зображенням Македонського / Museum West Zealand

На острові в Данії виявили мініатюрний бронзовий кронштейн із портретом Олександра Македонського.

Фінн Ібсен і Ларс Даніельсен знайшли його під час дослідницьких робіт у полі на данському острові Зеландія, і передали артефакти Музею Західної Зеландії, повідомляє місцеве видання TV2 Øst. У музеї розповіли, що бронзовий портрет, відомий як кронштейн, у діаметрі близько 1 дюйма (2,7 см), вилитий із бронзового сплаву. На ньому зображено портрет чоловіка з хвилястим волоссям і в короні зі скручених баранячих рогів.

Ґрунтуючись на зображенні, археологи одразу зрозуміли, що це обличчя Олександра Македонського, легендарного керманича, чиє царство до моменту його смерті у віці 32 років простягалося від Балкан до сучасного Пакистану.

Відео дня

Цей витвір "має типові атрибути Олександра Великого, такі як його виразне хвилясте волосся і баранячі роги", - прокоментував Фрірк Ольденбургер, археолог із Музею Західної Зеландії. "Зображення майже ідентичне іншому портрету на кронштейні, знайденому багато років тому, що містить таке ж стилізоване зображення".

"Це дуже примітна річ. Коли вона з'явилася на моєму столі, я ледь не впав зі стільця, бо це майже такий самий портрет, як і попередній, але цей грубіший. Але щойно знайдений кронштейни зроблений з литої бронзи, а не з позолоченого срібла. Він зроблений зі сплаву, який часто зустрічається в [римських] бронзових статуетках. Можливо, для виготовлення цього портрета статуетку переплавили", - припустив Ольденбургер.

Інші знахідки археологів

Археологи знайшли серед руїн давньоримського міста Помпеї банкетний зал із добре збереженими фресками, присвяченими міфу про Троянську війну. Учені вже назвали це відкриття одним із найяскравіших, коли-небудь зроблених на розкопках у південній Італії.

Вас також можуть зацікавити новини: