В Поліції Києва пояснили свою позицію щодо сутички з активістами на Подолі / facebook.com/Сергій Мазур

В Нацполіції вважають, що активісти самі спровокували вчорашній інцидент під будівлею Подільського райвідділку поліції.

Як передає кореспондент УНІАН, про це заявив керівник поліції Києва Андрій Крищенко сьогодні на брифінгу.

Читайте такожАваков: штаби політиків посилають один на одного бойовиків з зеленкою та нагнітають ненависть у суспільстві

Відео дня

За його словами, напередодні, 9 лютого, до поліції надійшла заявка на проведення на Контрактовій площі та прилеглих територіях політичної акції за участі 10 тисяч учасників. Тому, за наказом керівництва столичної поліції, до охорони громадського порядку залучили 400 правоохоронців.

«Приблизно з 12 години 9 лютого поліцейські розпочали патрулювання та поверхневі перевірки підозрілих осіб. Було помічено організовану групу осіб, які намагалися приховувати свої обличчя. Це стало підставою для їхньої перевірки. Вони не змогли пояснити мети свого перебування. Під час поверхневої перевірки у них виявили кілька ножів, стартовий пістолет і було прийнято рішення доставити цих 30 осіб до поліцейського управління для подальшого розбору», - сказав Крищенко.

Він також додав, що жоден із затриманих не заявив, що при йшов на акцію «Хто замовив Катю Гандзюк?» і що в них не було символіки, атрибутики, яка б підтверджувала участь у цій акції.

Керівник поліції Києва зазначив, що затримані перебували в Подільському райвідділку трохи більше години. В цей час на Контрактовій площі безперешкодно відбулась акція «Хто замовив Катю Гандзюк?».

Розповідаючи про інцидент, що відбувся біля будівлі Подільського райуправління поліції ближче до вечора, Крищенко повідомив, що до райуправління прийшли близько 30 осіб, «які під приводом того, що у попередніх затриманих забрали речі, намагалися зайти в райуправління, здійснивши спробу штурму».

Він додав, що лише після цього віддав наказ на розблокування райуправління.

Крім того, Крищенко закликав громадян не брати з собою на масові акції будь-які предмети, які можуть завдати шкоди оточуючим, зокрема, ножі, газові балончики, холодну та вогнепальну зброю, навіть якщо на неї є офіційний дозвіл, а також різноманітні хімічні речовини, оскільки поліція в таких випадках буде затримувати таких громадян і вилучати подібні предмети.

Як повідомляв УНІАН, 9 лютого поліцейські затримали і побили активістів ініціативи "Хто замовив вбивство Каті Гандзюк?", які проводили акцію на Контрактовій площі, де виступала кандидат у президенти, лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко.

Після цього біля поліцейського відділку на вул. Хорива зібралися прихильники затриманих, які пішли на його штурм. Між ними і правоохоронцями виникла сутичка. Правоохоронці застосували сльозогінний газ та кийки.

У поліції заявили, що затримали близько 40 осіб та відкрили 3 кримінальних провадження за статтями "Погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу", "Захоплення державних будівель" та "Хуліганство". Повідомлялося, що внаслідок сутички трьох поліцейських із травмами госпіталізували.

Пізніше адвокат затриманих Масі Найєм повідомив, що було затримано щонайменше 8 активістів організації С14, їм інкримінують вчинення групового хуліганства (ч. 4 ст. 296 Кримінального кодексу України).

Своєю чергою прес-секретар генерального прокурора Лариса Сарган заявила, що за фактом побиття поліцейськими активістів організації С14 ДБР відкрило кримінальне провадження за ч.2 ст. 365 КК України (Перевищення влади або службових повноважень).

Пізніше народний депутат України Ігор Луценко повідомив на своїй сторінці у Facebook, що всіх затриманих Подільського райвідділу поліції активістів відпустили і що більшість з них їдуть давати свідчення в Державне бюро розслідувань.