этот материал доступен на русском

В ДБР не виключають, що відкриють ще провадження щодо корупції в "оборонці"

17:36, 13 березня 2019
Суспільство
468 0
Директор ДБР зауважив, що в рамках досудового розслідування було допитано журналістів / фото УНІАН

Як передає кореспондент УНІАН, про це він повідомив на засіданні Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради для проведення розслідування відомостей щодо фактів розкрадання у Збройних силах України та обороноздатності держави в період з 2004 до 2017 роки.

Читайте такожХолодницький визнав, що без розслідування ЗМІ розкрадань в "Укроборонпромі" не було б слідства у цьому напрямі

Труба нагадав, що напередодні ДБР відкрила відкрило кримінальне провадження за фактами можливих зловживань правоохоронців у справі про оборудки в оборонній сфері.

"У журналістському розслідуванні розмова йде між кількома людьми, які говорять про факти вручення, передачу неправомірної вигоди представникам правоохоронних органів. За це, відповідно, представники правоохоронних органів не повинні були проводити кримінальне розслідування і не притягувати осіб до відповідальності", - сказав він і додав, що йдеться про посадових осіб "Оптимумспецдеталі" та "Укроборонпрому".

Директор ДБР зауважив, що в рамках досудового розслідування було допитано журналістів. Крім того, за його словами, зараз вживаються заходи для отримання доступу до матеріалів кримінальних проваджень і до матеріалів перевірок, про які йдеться в журналістському розслідуванні.

"На сьогоднішній день ми розслідуємо і слідчі ДБР зареєстрували одне кримінальне провадження. Але, враховуючи ту інформацію, яку я чую, я не виключаю, що в подальшому також будуть реєструватися інші кримінальні провадження", - сказав Труба.

Як повідомляв УНІАН, 12 березня ДБР відкрило кримінальне провадження за фактами можливих зловживань правоохоронців у справі про оборудки в оборонній сфері (ч.3. ст. 368 Кримінального кодексу України). Зокрема, йдеться про можливе отримання неправомірної вигоди службовими особами Генеральної прокуратури, Служби безпеки України, Державної фіскальної служби та Національного антикорупційного бюро.

Довідка УНІАН. 25 лютого проект "Наші гроші з Денисом Бігусом" оприлюднив розслідування, в якому йшлося, що син на той час першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського Ігор нібито причетний до схем масштабного розкрадання бюджетних коштів в оборонному комплексі.

У розслідуванні стверджується, що Гладковський-молодший та його партнери вступили у змову з оборонними чиновниками. Вони скуповували військові запчастини у російських контрабандистів, а також на складах української армії. Ціни на запчастини, які часто не відповідали будь-яким стандартам якості, були завищеними у рази. Цей "товар" за змовою з керівництвом "Укроборонпрому" продавали на оборонні заводи. У такий спосіб група нібито отримала від "Укроборонпрому" щонайменше 250 млн грн. Олега Гладковського журналісти називають другом президента Петра Порошенка і "смотрящим за оборонкою".

26 лютого президент відсторонив Гладковського від виконання обов'язків першого заступника секретаря РНБО на час проведення розслідування, а 4 березня підписав указ про звільнення з посади. Сам Гладковський заявив, що його син став заручником "брудної роботи і брудних справ" та позивається до журналістів-розслідувачів. САП відкрила кримінальне провадження для перевірки оприлюднених журналістами фактів про мільйонні оборудки в оборонній сфері.

4 березня проект "Наші гроші з Денисом Бігусом" оприлюднив нову частину розслідування закупівель комплектувальних за завищеними цінами для підприємств "Укроборонпрому", згідно з яким чинний керівник держконцерну Павло Букін та колишній перший заступник секретаря РНБО Гладковський нібито отримували "відкати" за постачання висотомірів для ремонту в Україні Ан-26 з Казахстану.

11 березня журналісти оприлюднили ще одну частину розслідування, згідно з яким Національне антикорупційне бюро України у грудні 2016 року вважало підозрілими контракти компанії "Оптимумспецдеталь" з Харківським бронетанковим заводом і внесло її до переліку фірм з ознаками фіктивності, але пізніше викреслило з цього списку. За даними журналістів, за таке рішення НАБУ нібито брало хабарі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter