этот материал доступен на русском

В Україні побільшало людей, які вважають себе громадянами держави - опитування

13:50, 21 серпня 2019
Суспільство
292 0
Саме громадянином України ідентифікує себе більшість населення / фото УНІАН

65% опитаних українців ідентифікує себе в першу чергу громадянином України. Відсоток таких громадян дещо зріс порівняно із 2010 роком, коли так себе ідентифікували 57%.

Про це свідчать результати опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» 7-12 серпня 2019 року.

Читайте такожОпитування показало, скільки українців вважають себе патріотами

Цьогоріч зафіксовано найменшу за час досліджень кількість тих, хто ідентифікував себе як жителя свого регіону, міста, села (15%), також зменшилась кількості тих, хто обрав би альтернативу «просто людина» (18% цьогоріч, 29% - минулого року).

Трохи зріс відносно минулого року відсоток тих, хто назвав би свою національність (16%). Ще 10% відсотків ідентифікують себе насамперед за родинною роллю, 8% - як радянську людину, 7% - як європейця, ще 6% - громадянин світу, близько по 3-4% назвали б свої релігійні переконання або професію. 

«Громадянин України», як ідентифікатор, є домінуючим у всіх регіонах України, водночас на Заході таких респондентів найбільше – 72%, у Центрі обрали цю альтернативу - 66%, на Півдні – 62%, на Сході – 51%. Також вона більш характерна для молодших респондентів і чоловіків. А для жінок за результатами опитування відносно важливіша ідентифікація з родинною роллю.

Ідентифікація «Просто людина» більш популярна серед жителів Центру і Півдня, а «житель свого регіону», «родинна роль» - для жителів Сходу. Також асоціація із «радянською людиною» притаманна більше жителям південного та східного макрорегіонів, людям старшого віку і біднішому населенню. Більше ототожнюють себе із «європейцями» забезпеченіші особи, а із «громадянином світу» - наймолодші респонденти.  

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter