0629.com.ua

Жителі Маріуполя провели мітинг проти демілітаризації села Широкине.

Як повідомляє сайт міста 0629, на площі Леніна зібралося кілька тисяч маріупольців. На грудях у більшості з них були червоні маки, як символ Перемоги у Другій світовій війні і віри в перемогу в нинішній війні.

В руках у мітингувальників були державні прапори України і плакати, що закликають до миру. Але всі присутні виступали проти виведення військових з Широкиного.

Читайте такожКіхтенко: замість демілітаризації слід посилити оборону Широкиного

Традиційно спочатку всі присутні заспівали гімн і помолилися за Україну.

Перед учасниками мітингу виступили лідери громадських організацій Маріуполя та волонтери, які у своїх промовах висловлювалися проти демілітаризації Широкиного. Також волонтери закликали маріупольців об`єднуватися, копати окопи і годувати військових. 

На мітингу в Маріуполі був присутнім також депутат Верховної Ради від фракції "Об'єднання "Самопоміч", перший заступник голови парламентського комітету з питань національної безпеки і оборони Семен Семенченко. 

"У Маріуполі зібрався мітинг на підтримку українських збройних сил. Присутні на площі "Поваленого Леніна" понад 2000 маріупольців виступили проти виведення добровольчих батальйонів з Широкіно і прийняли звернення до Президента, НГШ і секретаря ради безпеки і оборони з резолюцією "Ні кроку назад". На площі проводився запис в загони по організації оборони міста", - написав він на своїй сторінці у Facebook.

У Маріуполі зібрався мітинг на підтримку українських збройних сил. Присутні на площі "Поваленого Леніна" понад 2000 марі...

Posted by Семен Семенченко on 3 травня 2015 р.

Як повідомляв УНІАН, у квітні представники України і Росії в спільному центрі з контролю і координації режиму припинення вогню на Донбасі погодились про необхідність демілітаризації Широкиного.

Як заявляв секретар РНБО Олександр Турчинов, українські військові зможуть відійти від Широкиного в тому випадку, якщо в ньому постійно діятиме пункт спостерігачів ОБСЄ, а село візьме під контроль міліція.

У той же час жителі Маріуполя збирають підписи із закликом до вищого керівництва країни не починати демілітаризації району Широкиного. 

На думку маріупольців, ”залишити Широкине сьогодні – значить, поставити під удар півмільйонний український Маріуполь. Це також створить небезпечний прецедент для ворога і стане передумовою для подальшої ескалації насильства і наступальних дій на решті території країни. Здати Широкине - значить відкрити ворота на всю Україну”.

Читайте такожОБСЄ: демілітаризація Широкиного не має нічого спільного із здачею території

2 травня спікер Адміністрації президента з питань АТО Олександр Мотузяник підкреслив, що у разі демілітаризації Широкиного, будуть вжиті вичерпні заходи з метою недопущення просування бойовиків у бік Маріуполя.

За його словами, українська сторона підтримує ініціативу спостерігачів ОБСЄ щодо демілітаризації Широкиного і веде переговори. Разом з тим Мотузяник зазначив, що для початку такого процесу необхідне повне припинення вогню, чого поки що не спостерігається з боку бойовиків.