Ілюстрація REUTERS

Постійний представник президента України в Криму Антон Кориневич заявив, що Росія змінює демографічну карту тимчасово окупованого півострова.

Читайте такожНа адмінкордоні з окупованим Кримом відкрили оновлений пункт пропуску (фото)

Про це він повідомив в інтерв’ю інтернет-виданню «Лівий берег». «Росія змінює демографічну карту Криму. У вересні цього року Генеральний секретар ООН опублікував доповідь про права людини в окупованому Криму, згідно з якою Російська Федерація переселила на територію півострова за п’ять років 140 тис. російських громадян. І це лише дані російської статистики, зважаючи на зміну місця реєстрації. Чи може бути це число більшим? Звичайно. Хтось може і не змінювати місце реєстрації, але фактично жити в Криму», - заявив він.

Відео дня

Крім того, Кориневич зауважив, що більшість кримчан отримали незаконне російське «громадянство» по суті автоматично. «Це було нав’язане «громадянство». Російська Федерація неправомірно розповсюдила своє «громадянство» на кримчан, плюс створила такі умови, за якими дуже важко проживати на території Криму без нього», - додав він.

За словами представника президента в Криму, людей, котрі не мають російського паспорта, Росія виштовхує за межі півострова. «По суті, це нав’язане громадянство. Здебільшого, не вчиняли дій щодо відмови від нього не через політичну позицію, а через необхідність там виживати. Безумовно, ми не визнаємо цього «громадянства», його не визнає і міжнародне співтовариство. Для нас всі кримчани – громадяни України», - наголосив він.

Також щодо кількості осіб в Криму, які відмовилися від російського «громадянства», то, за словами Кориневича, це важко визначити, бо ця інформація подається державою-окупантом і може бути далекою від реальності. «Окупанти стверджують про приблизно 4 тис. мешканців Криму, які виявили бажання зберегти інше громадянство. Але, знову ж таки, справжність цього числа дуже важко встановити», - додав він

Довідка УНІАН. Росія окупувала український Крим, ввівши на територію півострова військових і організувавши в березні 2014 року псевдореферендум про його самовизначення. Самопроголошена кримська влада заявила, що 96,77% жителів півострова висловилися за приєднання Криму до РФ.

18 березня 2014 року в Кремлі було підписано так званий «договір» про прийняття до складу РФ Криму і Севастополя.

Країни Заходу не визнали анексію Криму і запровадили санкції проти Росії.

Верховна Рада України офіційно оголосила початком тимчасової окупації Криму 20 лютого 2014 року.