У Дніпропетровській області виявили поховання скіфа-велетня

15:26, 08 вересня 2016
Суспільство
14243 1

У Дніпропетровській області археологи виявили поховання скіфа-велетня.

Фото Александр Старик via Facebook

Про це Depo.Дніпро розповів завідувач відділом археології Дніпропетровського національного історичного музею ім. Яворницького і голова археологічної експедиції Олександр Старий.

Біля села Токівське Апостолівського району Дніпропетровської області було виявлено ґрунтове поховання скіфа. Зріст похованого скіфа становить 190 см - при тому, що в скіфську епоху люди зростом навіть 170 см вважалися досить високими, а середній зріст складав 150 см.

Фото Александр Старик via Facebook

"Експедиція історичного музею працювала на святилище доби середньої бронзи, де у скіфському шарі було знайдено поховання. Грунтові поховання нетипові для скіфів, так що це є величезною рідкістю. Мабуть це місце було непростим і для скіфів", - розповів Старий.

Читайте такожНа Львівщині археологи розкопали залишки житла готів III століття нашої ери (фото)

Поховання було трохи зіпсовано кротами, частина кісток була перемішана. На скелеті були знайдені кістяні вироби і металевий предмет в дуже поганому стані, схожий на меч або ніж.

За залишками тризни (ритуального бенкету), знайденим у могилі, археологи з'ясували, що ховали гіганта з особливими почестями - на поминальному бенкеті пригощали кінським м'ясом.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter