Суд у Гаазі перегляне справу розгону Майдану (відео)

09:16, 16 листопада 2016
Суспільство
1369 0

Місяць тому родини Небесної сотні зустрічалися з місією Міжнародного кримінального суду в Україні, якій передали документи для подальшого вивчення. В звіті суду ці документи не були враховані, але вже прийнято рішення про їхнє залучення. На прокурора вплинуло те, що у поданні родин доводився факт організованого насильницького характеру дій влади щодо протестувальників Майдану.

Євромайдан у Києві в 2014 році / REUTERS

Про це в ефірі Громадського розповів адвокат родин Небесної сотні Маркіян Галабала.

"Ми намагалися у цьому поданні довести, що акції влади проти учасників Євромайдану мали зовсім не спонтанний, а організований характер. Був штаб, який координував дії всіх силовиків, внутрішніх військ, "Беркуту", — повідомляє адвокат.

На переконання Галабали, трагедії, які відбулися з початку 2014 року, були не просто реакцією представників влади на протестувальників.

Читайте такожРодичі вбитих на Майдані вимагають притягти до відповідальності безпосередньо вбивць

"Це був цілеспрямований акт агресії проти українського народу  з метою придушення протестів, бо вони могли вилитися у розкриття корупційних злочинів влади, що і сталося", — наголосив він.

Як повідомляє адвокат, родини загиблих на Майдані надали офісу прокурора докази системності і спланованості цих дій, що дало можливість відобразити у звіті проміжний, позитивний для України результат.

"Ми продовжуємо боротися. Наші документи будуть вивчені ще раз, і дасть бог, офіс прокурора знайде підстави для допровадження цих справ", — зазначив Галабала.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter