Ченці Китаєвського монастиря не хочуть конфлікту з місцевими жителями

06:35, 17 вересня 2009
Суспільство
2033 0

... але мають його

Ченці Свято-Троїцького Китаєвського монастиря звернулася до представників органів влади з проханням вирішити тривалий майновий конфлікт з людьми, що проживають на території Китаєвської пустині.

Як передає кореспондент УНІАН, про це повідомили на прес-конференції в Києво-Печерській лаврі настоятель Лаври архієпископ Вишгородський Павло (ЛЕБЕДЬ) і намісник Свято-Троїцького монастиря Китаєвської пустині архімандрит Прохор (КОСТЮЧЕНКО).

Як сказав намісник монастиря, в майновому конфлікті в Китаєвській пустині монастир не винен – «є всі папери, які підтверджуютьі законність передачі земель».

«Китаєвська пустинь – давня свята земля, якій понад 400 років. Мені, як наміснику монастиря, доводиться зараз займатися не тим, до чого я покликаний, а тим, щоб ходити по судах. Держава нам це (цілісний майновий комплекс – УНІАН) передала», - зазначив отець Прохор.

Останній гучний конфлікт у Китаєвській пустині - 8 серпня ц.р., стався, на думку настоятеля Свято-Троїцького монастиря, внаслідок того, що міська влада досі не надала житла людям, які проживають на території монастиря.

«На жаль, влада втратила будь-який контроль над реєстрацією людей, що проживають на території монастиря, – вони поселяються й досі», - сказав отець Прохор.

У свою чергу владика Павло зазначив, що людей з Китаєвого ніхто насильно не виселя.

«Ми навпаки добиваємося, щоб їм дали квартири. Отець Прохор уже говорив з ними, що допоможе деяким сім`ям одержати однокімнатні квартири, але вони ж не хочуть однокімнатних", - сказав настоятель Києво-Печерської лаври.

«Ми порушили це питання в усіх інстанціях, щоб ті монастирські приміщення, які звільняються, – люди вмирають, не перепродувалися і щоб людей не підселяли», - сказав владика Павло.

Поки ж, за його словами, ніяких дій щодо розв’язання конфлікту в Китаєвській пустині не зроблено ні виконавчою, ні судовою, ні муніципальною владою.

Як повідомлялося, 8 серпня цього року в Свято-Троїцькому Китаєвському монастирі заявили про захоплення невідомими приміщень, що належать обителі.

Конфлікт виник навколо одноповерхового будинку на Китаєвській, 32/5. За словами намісника Свято-Троїцького Китаєвського чоловічого монастиря, група невідомих “за підтримки правоохоронних органів здійснила самозахоплення приміщення за адресою вул. Китаєвська, 32/5, де проживає братія обителі, - два ченці”.

Зі свого боку жителі Китаєвської пустині стверджують, що будинок належить 20-річному киянину Олександру КАЛАШНИКОВУ, але півроку тому, після смерті матері Олексія, будинок зайняли двоє ченців монастиря.

*** Конфлікт навколо Китаєвської пустині триває з 90-х років. У 2002 році монастирю рішенням Кабміну був переданий увесь цілісний монастирський комплекс, зокрема житлові будинки. Вже через кілька місяців рішенням районної ради будинки були повернені у комунальну власність.

Разом з тим у монастирі впевнені, що рішення районної ради не може відмінити постанову Кабміну. За словами церковнослужителів, про житло для мешканців будинків повинна дбати держава.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter