Навчання ”Кленова арка” - 2012 / Фото: golos.com.ua

Як повідомили УНІАН у Департаменті преси та інформації Міністерства оборони України, метою заходу, в якому беруть участь понад 40 представників Збройних сил України, а також військових відомств Канади, Польщі та Литовської Республіки, є визначення, узгодження та координація питань, пов’язаних з проведенням цьогорічного навчання.

За словами представника Департаменту військового співробітництва та бойової підготовки Міністерства оброни Канади майора Крістіана Папіно, який є співкерівником організаційного комітету та самого навчання “Кленова арка-2013”, цьогорічний захід суттєво відрізнятиметься від попередніх за масштабами. Командно-штабна фаза залишиться у форматі роботи штабів багатонаціонального батальйону та рот, а під час польової, на відміну від попередніх років, коли навчання проводились у форматі однієї багатонаціональної роти, цього разу виконуватиме завдання багатонаціональний батальйон. До його складу увійдуть підрозділи ЗС України, Польщі та Литовської Республіки.

Основними завданнями “Кленової арки-2013” стануть підготовка штабу багатонаціонального батальйону та особового складу підрозділів до проведення операцій з підтримання миру в умовах міста. Зокрема, військові інструктори Збройних сил Канади вчитимуть українських, польських та литовських військовослужбовців діям у різних ситуаціях під час конвоювання та здійснення патрулювання, виявляти та знешкоджувати саморобні вибухові пристрої, а також протидіяти супротивнику в умовах міських будівель.

Відео дня

Як повідомив заступник начальника Управління військового співробітництва та миротворчих операцій Командування Сухопутних військ ЗСУ полковник Ілля Єгоров, проведення навчань серії “Кленова арка” може стати важливим етапом у створенні литовсько-польсько-української бригади. У разі підписання відповідних угод це миротворче з’єднання виконуватиме завдання із підтримки миру у тих куточках нашої планети, де в цьому буде потреба та згідно з міжурядовими рішеннями країн-учасниць, сказав він.

За час проведення початкової конференції її учасники відвідають Міжнародний центр миротворчості та безпеки Академії сухопутних військ, де проходитиме навчання. Там вони оцінять ефективність його об’єктів і місцевості, а також попередньо спланують розміщення штабів та підрозділів. До завершення конференції учасники повинні визначитись із питаннями фінансування, логістики, медичного обслуговування, проходження митного контролю, розробити технічну угоду та вирішити інші питання, зазначили в Міноборони.

Робота із планування та підготовки багатонаціонального навчання “Кленова арка-2013” продовжиться під час основної та заключної плануючих конференцій у квітні та червні відповідно.