Що зміниться в Україні в липні / колаж УНІАН, фото УНІАН, ua.depositphotos.com

У липні на українців чекає кілька змін. Військовозобов'язані громадяни повинні будуть оновити дані в ТЦК, а деякі випускники шкіл складуть НМТ на додатковій сесії. Також у другому літньому місяці прийдуть перші комунальні платіжки з новою ціною на світло. Дізнайтеся, що зміниться в Україні з 1 липня.

Мобілізація в липні 2024 року

Мобілізаціяв Україні в липні 2024 року триває відповідно до нового закону. Обмежено придатних до служби більше не буде, а призивати на службу почнуть чоловіків з 25 років.

Оновлення даних у ТЦК - обов'язок усіх громадян, які стоять на обліку. Для цього дається час до 16 липня. Актуалізувати дані можна в застосунку Резерв+, у найближчому центрі надання адміністративних послуг або у військкоматі.

Відео дня

Українці, які стоять на обліку і не оновлять дані, отримають штраф за неявку в ТЦК. Для громадян його розмір становить від 17 000 до 25 500 гривень, для посадових та юридичних осіб - від 34 000 до 59 000 гривень.

Мобілізація жінок з 1 липня залишається добровільною. Однак медики зобов'язані нарівні з чоловіками оновити дані в ТЦК.

Мобілізація студентів у липні проводиться для осіб, які здобувають другу і більше вищу освіту або навчаються заочно. Аспірантів також можуть призвати, якщо вони навчаються на контракті.

Тариф на електроенергію з 1 липня

Тарифи на світло підняли ще в червні, проте саме в липні вперше прийдуть платіжки з оновленою сумою. Для населення встановлено фіксовану ціну на електроенергію 4,32 грн за кВт/год. Тариф для юридичних осіб відрізняється в кожному регіоні.

Субсидії на комунальні послуги буде продовжено автоматично. Розміри обов'язкового платежу для отримувачів субсидії залишаться незмінними, а різницю через підвищення тарифів покриє держава.

Що зміниться в липні / фото ua.depositphotos.com

Пенсії з 1 липня

У липні не планується індексації виплат для пенсіонерів. Однак буде щомісячний перерахунок пенсій для тих, кому протягом місяця виповниться 70, 75 або 80 років.

Доплата до пенсії за віком становитиме:

  • 300 гривень - для пенсіонерів, яким виповниться 70 років;
  • 456 гривень - для пенсіонерів, яким виповниться 75 років;
  • 570 гривень - для пенсіонерів, яким виповниться 80 років.

Однак, якщо розмір пенсії перевищує 10 340 гривень на місяць, то надбавка не призначається.

НМТ 2024 - додаткова сесія

У липні деякі абітурієнти складатимуть НМТ 2024 у додатковій сесії, яка триватиме з 11 по 19 липня. Скласти такий іспит можуть учасники, які пропустили додаткову сесію через поважну причину - повітряну тривогу, технічні неполадки, хворобу тощо.

Вас також можуть зацікавити новини: