Нацполіція отримала нові докази невинуватості Марківа / фото УНІАН

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що в понеділок, 31 серпня, представить нові реальні докази у справі Віталія Марківа, отримані Нацполіцією під час розслідування обставин загибелі італійського фоторепортера Андреа Роккеллі 24 травня 2014 року під час бойових дій у Слов’янську.

Читайте такожМарків написав листа до українців – МВС (фото)

Як повідомила прес-служба МВС, про це Аваков повідомив під час сьогоднішньої відеорозмови з Марківим, який перебуває у в’язниці суворого режиму "Опера" під Міланом.

Відео дня

"Віталій, ми продемонструємо нові докази твоєї невинуватості під час брифінгу в понеділок. Ми не зупинимось, ми будемо боротися до кінця, ми впевнені у нашій перемозі", - заявив міністр.

Він наголосив, що результати слідчих дій, зокрема висновки проведених експертиз, однозначно доводять невинуватість Марківа і українська сторона готова надати ці матеріали правоохоронним органам Республіки Італія для всебічного та об'єктивного розгляду справи в рамках апеляційного процесу.

Зі свого боку, Марків зазначив, що він розуміє, що справа абсолютно політизована.

"Я розумію, що судять не мене, а Україну. Щоб створити прецедент цією справою. Лобіювати російські інтереси. І зрештою зняти санкції. Всі тут розуміють, що це за справа", - сказав він.

Також у МВС нагадали, що в травні цього року група експертів Київського науково-дослідного інституту судових експертиз та Київського політехнічного інституту провела в Слов’янську слідчі експерименти щодо обставин загибелі італійського фоторепортера та російського перекладача. Слідчі дії довели, що Марків непричетний до загибелі італійського фоторепортера.

Справа Марківа: вирок суду та реакція України

  • Заступника командира взводу першого батальйону оперативного призначення Національної гвардії імені Кульчицького, старшого сержанта Марківа затримали 30 червня 2017 року в Італії за підозрою у вбивстві італійського журналіста Андреа Роккеллі та його російського колеги Андрія Миронова під Слов'янськом 24 травня 2014 року.
  • За даними українського слідства, загибель двох журналістів сталася внаслідок артобстрілу з боку російсько-терористичних військ. У Нацгвардії наголошували, що у 2014 році в батальйоні імені Кульчицького в наявності не було жодного міномета.
  • 12 липня 2019 року суд присяжних в Італії засудив Марківа до 24 років ув'язнення. Також українця зобов'язали виплатити компенсацію родині загиблого.
  • 20 листопада Україна подала апеляційну скаргу на вирок Марківу. Розгляд апеляційної скарги Апеляційним судом округу Ломбардія очікувався навесні 2020 року. Однак початок апеляційного процесу був заблокований через пандемію COVID-19.
  • 3 липня 2020 року президент України Володимир Зеленський під час телефонної розмови з прем’єр-міністром Італійської Республіки Джузеппе Конте заявив, що розраховує на справедливе рішення суду в Італії щодо Марківа та його якнайшвидше повернення на Батьківщину.
  • У скарзі адвокатів на вирок українському нацгвардійцю, розгляд якої розпочнеться 29 вересня, сторона захисту просить остаточно і беззастережно виправдати Марківа.